Cumhurbaşkanının oğlu ile evli bakanın yasak aşkı

Cumhurbaşkanının oğlu ile evli bakanın yasak aşkı
Bangladeşli bir gazete, Pakistan’ın evli ve iki çocuk annesi Dışişleri Bakanı Hina Rabbani Khar’ın (34), Devlet Başkanı Ali Asıf Zerdari’yle 2007’de suikast sonucu ölen Benazir Butto’nun 24 yaşındaki oğlu Bilaval Butto-Zerdari ile ilişkisi olduğunu yazınc
Blitz Weekly gazetesinin iddiasına göre sürekli mesajlaşan ve telefonlaşan Khar ile Butto-Zedari evlenerek İsviçre’ye taşınmayı planlıyorlardı. 
Hatta, Khar’ın milyarder bir işadamı olan kocası Firuza Gulzar, şüphelenmeye başlamış, Federal Soruşturma Ajansı’ndan eşinin telefon kayıtlarını istemişti. 

Khar ve eşi iddiaları “sorumsuz” ve “saçmalık” diye nitelerken Pakistan siyasi çevrelerinde komplo teorileri baş gösterdi. Butto-Zerdari’nin genel başkan yardımcısı, Khar’ın da üyesi olduğu Pakistan Halk Partisi (PPP) yetkilileri; iddialardan Pakistan’ın kötü şöhretli istihbarat teşkilatı ISI’ı sorumlu tuttu. PPP’nin üst düzey isimleri, ISI’ın, istihabart teşkilatı gözetimindeyken kaybolan ve işkence sonucu öldüğü düşünülen binlerce kişinin araştırılması için Birleşmiş Milletlerin’nin başlattığı soruşturmadan Khar’ı sorumlu tuttuğunu, bu nedenle Dışişleri Bakanı’nın itibarını zedelemeye çalıştıklarını söylediler.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com