Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde şok saldırı

Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde şok saldırı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili'nin basın bürosu başkan yardımcısı Sopho Cacanidze, saldırıya uğradı.

Gürcistan Cumhurbaşkanlığı Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sophiko Jajanashvili psikolojisi bozuk olduğu iddia edilen bir bayan tarafından bekleme salonunda saldırıya uğradı.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den yardım istemek için Çankaya Köşkü’ne gelen Berat Düzgüner dilekçesini vermesi için Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Direktörlüğü tarafından bekleme salonuna alındı.
 
Düzgüner bekleme salonunda Türk ve Gürcistan gazetecilerle birlikte bekleyen Gürcistan Cumhurbaşkanlığı Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sophiko Jajanashvili'ye aniden saldırarak, saçlarından tutup yere yatırdı. Bekleme salonu aniden karışırken, yerde boğuşma bir süre devam etti. Türk ve Gürcü gazetecilerin yansıra Cumhurbaşkanlığı güvenlik görevlileri, Düzgüner'in elinden Gürcü Margvelashvili'yi güçlükle aldı. Gürcistan Cumhurbaşkanlığı Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sophiko Jajanashvili, kendisini daha önce görmediği ve psikolojik sorunları bulunan kişinin kendisine tesadüfen saldırdığını, kasti bir şeyin bulunmadığını söyledi.
 
Berat Düzgüner'de ifadesi alınmak üzere Çankaya Polis Karakolu'na gönderildi. Jajanashvili, Düzgüner'den şikayetçi olmadığını belirtti. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com