Cumhurbaşkanlığı seçimleri

Cumhurbaşkanlığı seçimleri
Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarına hız veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde işçi, işveren konfederasyonları ve bazı meslek odalarıyla görüşecek

ANKARA (AA) - MEHMET TOSUN - Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarına hız veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelecek günlerde işçi, işveren konfederasyonları ve bazı meslek odalarıyla görüşecek.

TUSKON, TÜSİAD, TMMOB, DİSK ve Türk-İş'in de arasında bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yapacak olan Kılıçdaroğlu, "Nasıl bir cumhurbaşkanı istersiniz?" sorusunu yöneltecek.

İşveren Sendikaları ve Meslek Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, TUSKON, TÜSİAD, TMMOB, DİSK ve Türk-İş ile çeşitli meslek odalarının da arasında bulunduğu geniş bir kesimle görüşme takviminin bulunduğunu bildirdi.

Görüşmelerin gelecek günlerde gerçekleşeceğini ifade eden Toprak, "Görüşme talebinde bulunduğumuz kuruluşlarımıza bir şey götürmüyoruz, görüşlerini alıyoruz. Bu ülkenin bütünlüğünü kim sağlayacak? Bununla ilgili bir yol haritası belirlemek için arayış içindeyiz" dedi.

Görüştükleri kesimlere, "Nasıl bir cumhurbaşkanı profili istersiniz?" sorusunu yönelteceklerini belirten Toprak, Kılıçdaroğlu'nun meslek örgütlerinin dışında, toplumun farklı kesimleriyle de bir araya geleceğini, bunun da planlamasının yapıldığını kaydetti.

-Toplumun görüşlerini iktidara taşımak istiyoruz"

Her kesimden görüşün CHP için önemli olduğunu anlatan Toprak, toplumun, kendisini ifade edecek alanlarının kapatılmaması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının baskı altında olduğunu savunan Toprak, "Toplumun görüşlerini iktidara taşımak istiyoruz. İsim değil, toplumun görüşlerini iktidara taşıyacak bir yapı istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com