Cumhurbaşkanlığı süresi

Cumhurbaşkanlığı süresi
Erdoğan: Hükümet olarak görüşümüz Cumhurbaşkanı'nın süresi 7 yıl

Başbakan Erdoğan, Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil ile yaptığı görüşmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Geçirdiği ameliyatın ardından ilk kez basının karşına geçen Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
 
Binin üzerinde Libyalı Türkiye'de tedavi edildi. Libya'nın kimi şehirleri Türkçe deyimlere bile girmiştir. Ortak tarihimiz çıkar ilişkisi üzerine kurulmamıştır.

Sözde Ermeni Soykırımını inkar edenlerin cezalandırılmasını öngören, 22 Aralık'ta da Fransa Ulusal Meclisi Genel Kurulunda görüşülecek olan teklifin, Türkiye-Fransa ilişkilerinde tamiri zor hasarlar açacağını sayın Sarkozy'e çok açık ve net şekilde ifade ettim. Böyle bir girişim hiç kimseye yarar sağlamaz.

Batılı kaynaklar 8 Mayıs 1945'de öldürülen 100 fransız askerini öne çıkarırken sayısı 45 bin olduğu söylenen Cezayirli şehitlerden bugün hiç kimse bahsetmiyor. Aynı şekilde 1994'de Ruanda'da 800 bin insanın katledilmesinden Fransa'nın rolü hiç tartışılmıyor. Hiçbir tarihçi, hiçbir siyasetçi bizim tarihimzde soykırım göremez. Soykırım görmek isteyenler dönsünler ve kendi kirli kanlı tarihlerine baksınlar.

Umuyorum ki, Fransa Ulusal Meclisi, tarihi çarpıtma, tarihi yalanları inkar edenleri cezalandırma yanlışından bir an önce döner. Türkiye olarak, bu kasıtlı, art niyetli, popülist, haksız ve hukuksuz girişimlere karşı, her türlü diplomatik yöntemle karşı duracağımızı burada bir kez daha vurgulamak isterim. Kendi tarihleriyle yüzleşemeyenlerin asılsız iddialar üzerinden Türkiye tarihine saldırmaları çok ciddi bir samimiyetsizlik göstergesidir. Tarih parlamentolarda yapılan oylamalarda yazılmaz.
 
Fransa Ulusal Meclisi tarihle ilgilenmek istiyorsa Ruanda'yı, Cezayir'i aydınlağa kavuştursun. Ellerinde belge yoksa biz kendilerine veririz.

Türkiye olarak haksız girişimlere her türlü diplomatik yöntemle karşılık vereceğiz.
 
Cumhurbaşkanı'nın görev süresiyle ilgili şöyle konuştu:
 
Bizim düşüncemiz 7 olması şeklindedir, bunu Bülent Bey söyledi. Yetkinin parlamentoda olduğuna yönelik düşünceler var, yeni yılla birlikte gündeme gelecektir.

SPORDA ŞİDDET YASASI
 
Sporda şiddet konusunda farklı düşünceler ortaya koyan arkadaşlarımız olabilir ama ayrılık gayrılık yoktur. Nihai açıklama çıkan son karardır.

SURİYE
 
Suriye'deki uygulamayı diktatörlük olarak görüyoruz. Tarih diktatörleri affetmemiştir. Bunu mevcut yönetim de görmek zorundadır. Acımasızca insanlar öldürülmektedir. Öldürülenler Suriye'nin düşmanı değildir kendi evlatlarıdır. Bu rejimi destekleyenler buna ortak olmaktadır. Kim olursa olsun, hangi ülke olursa olsun. Biz mazlumların yanındayız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com