Cumhuriyet otomobil rallisi sona erdi

Cumhuriyet otomobil rallisi sona erdi
Cumhuriyetin 90. yaşı, Büyük Zafer’in temellerinin atıldığı coğrafyada anlamlı bir şekilde kutlandı.

 Büyük bir heyecanla 25 Ekim Cuma günü NG Güral Sapanca’dan start alan NG 90. Yıl Cumhuriyet Rallisi, NG Güral Afyonkarahisar’da düzenlenen resepsiyonla noktalandı. 
Birbirinden kıymetli klasikler Sapanca’dan hareket edip kıyasıya rekabet ederek, İnönü Savaşı’nın gerçekleştiği noktaları aşıp Afyonkarahisar’a vardı. Yarışmayı 1964 model Mercedes 230 SL araçlarıyla pilot Harun Harunoğlu ve co-pilot Harun Simavi kazandı. Birinci ekip kupasını, NG Hotels ve Resort Turizm Koordinatörü Kamil Berk’in elinden aldı.

Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği ve NG Hotels ve Resorts sponsorluğunda bu yıl ikincisi gerçekleşen NG 90. Yıl Cumhuriyet Rallisi, Büyük Zafer’in temellerinin atıldığı topraklarda gerçekleşti. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu organizayonunda Klasik Otomobil Türkiye Şampiyonası’nın son ayağı olan NG 90. Yıl Cumhuriyet Rallisi, 25 aracın katılımıyla 25 - 26 Ekim tarihlerinde koşuldu.

NG Güral Sapanca’dan start alan NG 90. Yıl Cumhuriyet Rallisi, Frig vadisinden geçerek akşamı NG Güral Afyon’da son buldu. Güzergah boyunca vatandaşlar klasik otomobillere büyük ilgi gösterdi.

NG Hotels ve Resorts’ün ana sponsorluğunda düzenlenen yarış, iki gün boyunca katılımcılara ve izleyicilere müthiş bir heyecan kaynağı oldu. ‘Yolların ihtiyar delikanlıları’ kıyasıya rekabet içerisinde yarışırken birincilik kürsüsüne 1964 model Mercedes 230 SL araçlarıyla pilot Harun Harunoğlu ve co-pilot Harun Simavi çıktı. Birinci olan ekip kupasını, NG Hotels ve Resort Turizm Koordinatörü Kamil Berk’in elinden aldı.
Etkinlik, NG Güral Afyon Wellness ve Convention’da düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk” temalı resepsiyonla son buldu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com