"Cumhuriyet tarihinde bu denli kindar bir iktidar görülmemiştir"

"Cumhuriyet tarihinde bu denli kindar bir iktidar görülmemiştir"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, AKP iktidarının iş dünyasını böldüğünü ifade ederek, “Cumhuriyet tarihinde bu denli kindar, bu denli gözü dönmüş, bu denli muhalefetten nefret eden bir iktidar daha görülmemiştir” dedi.

Toprak yazılı açıklamasında AKP’nin devleti yönetmek ve ülke sorunlarına çözüm üretmek yerine, kendisine muhalif olarak gördüğü kesimleri sindirerek Türkiye’yi bir büyük uçuruma sürüklemekle suçladı. Dünyada en çok gazetecinin ve öğrencinin cezaevinde olduğu Türkiye’de, AKP’nin şimdi de iş dünyasını hedef aldığını ileri süren Toprak şunları kaydetti: 

“Sendikaları, üniversiteleri, aydınları, öğrencileri cezaevlerine dolduran AKP şimdi aynı kin ve nefretle kendisine yandaş olmayan ve sadece işleri yapan sanayicilere saldırmaktadır. 11 yıllık iktidarında tek bir fabrika açmayan, sıcak para ve faizle ülke ekonomisini döndürmeye çalışan AKP, bu ülkede istihdam yaratan, ihracat yapan; kısacası ülkemize katkıda bulunan bir gruba devletin imkanlarıyla saldırmaktadır. Türkiye’nin en çok vergi veren en büyük gurubunu ekonomik sıkıntı içine sokmak akılla, mantıkla bağdaşmaz. Ülkenin üreticilerini, sermayedarlarını bölmek, onları baskı altına almak ülkeye ihanettir. Cumhuriyet tarihinde bu denli kindar, bu denli gözü dönmüş, bu denli muhalefetten nefret eden bir iktidar daha görülmemiştir. Ülkeyi Türk-Kürt, Alevi-Sünni- Dindar ve Dindar olmayan yüzde 50 yandaş yüzde 50 yandaş olmayan biçiminde bölen AKP, sermayeyi de kendisinden olan ve olmayan şeklinde bölmektedir.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com