Cumhuriyet Yazarından Halka 'Aptal ve Cahil' İması!

Cumhuriyet Yazarından Halka 'Aptal ve Cahil' İması!
Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ataol Behramoğlu, Mustafa Balbay için düzenlenen imza gününde, halkın 'aptal ve cahil' olduğunu ima etti...

Bir televizyon kanalında ana haber bülteni sunan Uğur Dündar'ın programında sorulan sorulara doğru cevap veremeyen vatandaşları örnek gösteren Behramoğlu, ''Vatandaşın büyük çoğunluğu böyle olan memlekette demokrasi olamaz.'' şeklinde konuştu.

Son günlerde halkın 'cahil, aptal' olduğunu ima edenlere Cumhuriyet Yazarı Ataol Behramoğlu da katıldı. Mustafa Balbay'ı desteklemek için Eskişehir'de düzenlenen "Mustafa Balbay için buluşuyoruz" isimli kitap imzalama programına katılan Behromoğlu, Uğur Dündar'ın haber programlarını örnek vererek halkın cahil ve aptal olduğunu ima etti.

Dündar'ın haber programlarının sonunda yayınlanan halk röportajlarını ele alan Behramoğlu, bu programlarda halka sorulan soruları hatırlattı.

Programda Mısır ve Tunus'un hangi kıta da yer aldığı sorularına cevap veremeyen vatandaşlardan bahseden Behramoğlu, şöyle dedi: ''Gerçekten zor bir soru. Tabii bilemediler. Bunu anlayabilirim. Ama geçende Kıbrıs'ı sordular. Biri dedi Sicilya mı ne oralarda. Biri dedi; Karadeniz'de falan." diye konuştu.

Konuşmasının devamında Türkiye'nin hangi kıtada yer aldığı sorusuna 'Ortadoğu' ve farklı cevaplar verenlerden bahseden Behramoğlu, ''Bir tek kişinin dışında kimse doğru cevap veremedi. Vatandaşının büyük çoğunluğu böyle olan memlekette demokrasi olamaz. Olursa da böyleleri başa gelir.'' şeklinde konuştu.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com