Cumhuriyetçi aday adayından Türkiye hakkında şok sözler

Cumhuriyetçi aday adayından Türkiye hakkında şok sözler
ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Teksas valisi Rick Perry, Türkiye'ye oldukça sert suçlamalarda bulundu.

Türkiye'yi İslamcı terörist politikacıların yönettiğini ima eden Perry, Türkiye'nin NATO'dan çıkarılması gerektiğini savundu. Perry, Ankara'ya yapılan yardımların da durdurulmasını istedi.

Amerikan Fox TV'nin düzenlediği canlı açık oturuma katılan Perry, FOX TV sunucusunun yönlendirici sorularıyla Türkiye hakkında sert eleştirilerde bulundu.

Sunucu "Türkiye'deki mevcut yönetim iktidara geldiğinden bu yana kadın cinayeti oranının yüzde 1400 oranında arttığını, basın özgürlüğünün Rusya seviyesine düştüğünü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hamas'a kucak açtığını, Türkiye'nin İsrail ve Kıbrıs'ı askeri güç kullanmakla tehdit ettiğini" ileri sürerek, Perry'ye ''Sizce Türkiye hala NATO'nun üyesi olmalı mı?'' diye sordu.

Perry, Türkiye'deki iktidarı eleştirerek, böyle bir hükümetin sadece NATO'ya bağlı olup olmadığını gözden geçirmenin yetmeyeceğini, ayrıca ABD'nin dış yardımlarını sıfıra indirmesi gerektiğini iddia etti.

'TÜRKİYE'DE PİLOTLUK YAPTIM'

Perry, ''1970'lerde Türkiye'de Amerikan Hava Kuvvetleri pilotu olarak görev yaptığını, o dönemde Türkiye'nin ABD'nin müttefiki olduğunu, ancak şimdinin Türkiyesi'nde bunu göremediğini" söyledi.

'OBAMA ABD'NİN DÜŞMANLARINI CESARETLENDİRİYOR'

ABD Başkanı Barack Obama'nın dış politikasının müttefiklerini ürküttüğü görüşünü dile getiren Perry, bu durumun ABD'nin düşmanlarını cesaretlendirdiğini belirtti.

'TÜRKİYE'YE SERT MESAJ VERİLMELİ'

Konuşması alkışlarla kesilen Perry, ABD'nin İran, Suriye ve Türkiye gibi ülkelere sert mesajlar göndermesi gerektiğini de savundu.

Cumhuriyetçiler arasında sadece yüzde 7 oranında destek bulan Perry'nin başkan adayı olması zor görünüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com