Cüneyt Çakır, tarihi göreve hazır

Cüneyt Çakır, tarihi göreve hazır
Polonya ve Ukrayna'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev yapacak olan hakem Cüneyt Çakır Varşova'ya gitti.
Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla Polonya'nın başkenti Varşova'ya giden hakem Cüneyt Çakır ve ekibini Atatürk Havalimanı'nda İstanbul bölgesi genç hakemler ve sevenleri uğurladı. FIFA Kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, kendisini uğurlamaya gelenleri tek tek selamlayarak sohbet etti. 
 
16 YIL SONRA TÜRK HAKEMİ OLACAK
 
Tarihi bir başarı göstererek, 4 yılda bir düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev alacak 12 Avrupalı hakemden biri olmayı başaran Cüneyt Çakır aynı zamanda 16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası'nda maç yönetecek ilk Türk hakemi olacak.

Maçları yönetecek hakemin ülkesinden, kendisine yardımcı olacak 5 hakem daha belirleyen UEFA, FIFA kokartlı yardımcı hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun'u görevlendirdi.

FIFA kokartlı hakemlerimiz Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek de EURO 2012'de kale çizgilerinde görev alacak. FIFA kokartlı yardımcı hakem Mustafa Emre Eyisoy da yedek yardımcı hakem olarak olası bir sakatlanma ve aksilik durumunda görev alması için atandı.

Toplam 2 ülkede 8 şehirde yapılacak 2012 Avrupa Şampiyonası, 8 Haziran'da başlayacak ve 1 Temmuz 2012'de sona erecek. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com