Cüneyt Özdemir Başbakan'a meydan okudu

Cüneyt Özdemir Başbakan'a meydan okudu
Sözcü Gazetesi’nin yaptığı haberle gündeme gelen İzmir Urla’daki villaları Cüneyt Özdemir köşesine taşıdı.

İzmir’de imarsız tek katlı ev yaptığı için 2 yıl hapisle cezalandırılan Sevan Nişanyan’ı hatırlatan Cüneyt Özdemir Radikal Gazetesi’ndeki bu günkü köşe yazısında Başbakan’ın “Zavallı köşe yazarları” diye ima ettiği Sedat Ergin’e sahip çıktı.
 
Erdoğan’a Sevan Nişanyan’ı ve Tansu Çilleri hatırlatan Radikal yazarı Cüneyt Özdemir İzmir’deki Urla villaları için mantıklı bir açıklama beklediğini belirtiyor. Yazısında son olarak Erdoğan’ın sözüne atıfta bulunan Özdemir “Aradan yıllar geçse bile böyle işlerin peşini ‘zavallı köşe yazarları’ bırakmıyor.” İfadelerine yer veriyor.
 
İşte Cüneyt Özdemir’in yazısından bir bölüm:
 
Bildiğiniz gibi İzmir’de kazmayı vurduğunuz yerden tarih fışkırıyor. Bu yüzden nerede ise bölgenin bütün ilçeleri koruma altında 1. derece sit alanı, 2. derece sit alanı ve 3. derece sit alanı gibi çeşitli ölçüler var. Bunlar uluslararası standartlara göre belirlenmiş kent ve çevrecilik kurallarının diş geçiremediği farz edilen koruma yasaları. İşte Sevan Nişanyan da bu yasaya muhalefet ettiği için (en azında teoride) cezaevine gönderildi.
 
Cezaevine teslim olmadan önce Sevan Nişanyan suçunu şöyle anlatıyordu: “Ceza konusu görünürdeki bir konu bundan beş yıl kadar önce kendime ait arazide yapmış olduğum 60 metrekare tek katlı, köyün bir hayli dışında yığma taştan yaptığım bir oda bağ evidir. Buna bir değil iki mühür koydular. Doğal olarak her makul insan gibi bu haksız mühürleri hiçe saydım. Bunun sonucu olarak bir değil ikişerden iki hapis cezası aldım.”

Gördüğünüz gibi İzmir’de usül dışı ev yapmaya kalkan yanıyor!
Son olarak Sözcü gazetesi geçen gün Başbakan Erdoğan’ın adı karıştığı Urla’da imara kapalı 1. derece sit alanındaki villaları gündeme getirdi. İnternet sitelerinde Başbakan’ın kızının, oğlunun, arkadaşlarının telefon dinlemeleri uçuşuyor. Bu internet sitelerinin birini kapatsanız hemen bir başkası açılıp yayına geçiyor. Twitter hesaplarının birini kapatıyorsunuz diğeri açılıyor.
 
İnterneti tamamen kapatmadığınız taktirde anlaşılan o ki bu ses kayıtlarının engellenmesi mümkün değil. Tansu Çiller örneğinde görüldüğü üzere siyasetçilerin ‘bir çiftlikçik canım’ deyip geçmeleri de mümkün gözükmüyor. Zira bir siyasetçi için böylesine küçük görülebilecek kimi konular yıllar boyu sırtlarından çıkaramayacakları bir lekeye ve yüke dönüşebiliyor.
 
İzmir’in Şirincesindeki matematik köyüne bir oda yaptırdığı için 2 yıl hapiste kalacak olan Sevan Nişanyan’a, İzmir’in Urla’sında 1. derece sit alanındaki bu villalar için mantıklı bir cevap vermeniz gerekiyor.
 
Sevan Nişanyan cezaevinde, Tansu Çiller biraz da bu çiftlik meselesi yüzünden tarihin bir köşesinde, Sedat Ergin ise hala Hürriyet’te köşe yazıyor.
 
Aradan yıllar geçse bile böyle işlerin peşini ‘zavallı köşe yazarları’ bırakmıyor.
 
Yazının tamamı Radikal Gazetesi'nde...
(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com