Cüneyt Özdemir gözyaşlarına hakim olamadı!

Cüneyt Özdemir gözyaşlarına hakim olamadı!
Cüneyt Özdemir Radikal'deki köşesinde hunharca katledilen Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü üzerine yaşadıklarını yazdı.

Ali İsmail Korkmaz yaklaşık bir haftadır gündemde yerini koruyor. Nasıl korumasın ki..? Bir genç sokak ortasında katlediliyor ve katilleri bulunamıyor! Ya da gizleniyor(!) Gazeteci yazar Cüneyt Özdemir'de bu noktaya parmak basarak; "geçmişte güneydoğuda eli sopalı gezenlere arka çıkan devletin bugünkü hali gözyaşlarıma hakim olamama sebebiyet veriyor artık" diyor.

İşte Cüneyt Özdemir'in yazısı;

'Devlet baba'nın evlat acısı

Bir zamanlar eli sopalı adamlar Güneydoğu'yu faili meçhul mezarlığına çevirmişti. Şimdi de Eskişehir'de Ali İsmail'i eli sopalılar öldürdü. Katilleri 'devlet baba'nın arkasına saklanıyor.

Ben eskiden çok soğukkanlı bir haber sunucusuydum. Depremler, savaşlar, ölümler arasında dolanırken duygularımı işin içine katmamayı erdem bilirdim. Türkiye’nin yıllardır yaşadığı onca fırtınanın ortasında kaldığımdan şerbetlenmiştim. Mesleğe ilk başladığım günden geçen yıl 5 Nisan’a kadar adı konulmamış bir içsavaşın haber bültenini düzenli olarak sundum durdum. Faili meçhul cinayetler, şehit haberleri, depremler, terörden beter trafik kazları, aşk cinayetleri, töre hesaplaşmaları, kan davaları ile dünyanın en kanlı coğrafyasının ekran yüzlerinden biri oldum. Yetmezmiş gibi haber uğruna dünyanın farklı yerlerindeki savaşlara gittim. Çelik gibi sinirlerim vardı, ekran karşısında bir damla gözyaşı dökmedim. Dünya yıkılsa hiçbir şey olmamış gibi soğukkanlılıkla haber yapabilmekle övündüm. Sonra bir gün oğlum oldu. O gün bugündür ekran karşısında da özel hayatımda da gözyaşlarımı tutamıyorum.

Ali öldü, katiller ortada yok.

Bir evladın ölmesinden daha acı olan o ölümün hesabının sorulamaması olmalı. Ali’nin katilleri nerede ise işyerlerine kadar tarif edilirken, görüntüleri önümüzde dururken eli sopalı katiller devlet babanın arkasına saklanıyor. Saldırının görüntüleri siliniyor, soruşturmalar günlerdir savsaklanıyor. Güneydoğu’da yıllardır izlediğimiz o tanıdık senaryo, ‘evlat acısı’ adlı o korkunç film bu sefer birebir batıda sahneye konuluyor.
O zaman devlet babanın aklı tutulmuştu. “Bu gençler neden pisi pisine ölüyor” diye sorduğumuzda.. (AAE)

Yazının tamamı için tıklayınız...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com