Çünkü Bunlar İzmirli İle...

Çünkü Bunlar İzmirli İle...
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve milletvekili adayı Alaattin Yüksel'e göre AKP ve MHP asla başarılı olamayacak..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge 1'inci sıra adayı Alaattin Yüksel seçim öncesi yorgunluğunu berberde attı. Baykal döneminde İzmir İl Başkanlığı görevinden alınan, 5 yıl aradan sonra Kılıçdaroğlu ile yeniden göreve geri dönen Yüksel, AKŞAM'ın sorularını yanıtadı. 'Diğer partiler İzmir'de iktidar olmayı hırs yapmışlar. Karşımıza aday iki bakan koymuşlar. Ama değil iki bakan, Başbakan bile gelse İzmir'i alamazlar. Çünkü İzmirliyle aynı dili konuşamazlar' diyen Alaattin Yüksel, CHP'nin İzmir'de en büyük oyu alacağını öne sürdü.

'GANDİ İLE DÖNDÜM'
İl Başkanlığı görevinden alındığı sırada Küba'da bir ziyarette olduğunu belirten Yüksel, 'Partililere Gandi'nin 'Bir gün mutlaka iyilik ve doğruluk kazanır' sözüyle veda etmiştim. Geri dönüşüm ise Gandi lakaplı Kemal Kılıçdaroğlu ile oldu. Anlayacağınız Gandi ile gittim. Gandi ile geri geldim' diye konuştu. Yüksel İzmir için yapacaklarını şöyle sıraladı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJE
CHP'nin temel yaklaşımı çerçevesinde İzmir ve Ege Bölgesi'nde turizm sektörünün ''insan'', 'istihdam'' ve 'çevre'' odaklı olarak destekleneceğini kaydeden Yüksel, sürdürülebilir turizm yaratılacağını ifade etti. Ülkesel ve bölgesel tanıtımı, yeniden yapılandırmayı, ucuz enerji üretimini destekleyerek konaklama sektörünün giderlerini düşürmeyi hedeflediklerini söyleyen Yüksel, turizm sektöründe çalışanların sigorta primlerinde düşük sezon indirimleri yapacaklarını bildirdi.

100 BUTİK MÜZE OLACAK
Yeni bir destinasyon olarak İzmir çıkışlı 'Ege turu'na ağırlık verileceğini dile getiren Yüksel, 'Bu tur, İzmir, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Afyon, Uşak, Denizli, Muğla, Aydın illerini kapsayacak şekilde düzenlenecektir. Ege'de yedi kiliseler, antik kentler gibi yurtdışında satılabilecek turlar da geliştirilecektir'' dedi. Agora, Mega Müze, Smyrna Antik Tiyatrosu gibi projelerinin İzmir'e çok şey kazandıracağını söyleyen Yüksel, kente 100 butik müze kazandırmayı istediklerini dile getirdi.

12 AY HİZMET ESAS
Mevcut limanın kruvaziyer gemilere en iyi hizmeti verecek şekilde yenileneceğini anlatan Yüksel; Doğal Yaşam Parkı, Zooloji Müzesi, Bilim Parkı projelerini hayata geçireceklerini, İzmir Kuş Cenneti'nin kentin turizm değerleri arasında öne çıkması için çalışma yapacaklarını ifade etti. Kentin ekonomik gelişme alanlarından biri olan yarımadanın turizm açısından 12 ay hizmet üreten bir merkez haline getirileceğini kaydeden Yüksel, Ege'de turizm master planı ve eylem planının devreye alınacağını ifade etti. Termal kaynakların tanıtımının yapılacağını belirten Yüksel, kenti sağlık turizmi merkezi haline getireceklerini anlattı. Engelli turizmine yönelik çalışmalar da yapacaklarını belirten Yüksel, 'Ayrıca sağlık turizmindeki kapasite artışı ile İzmir, dünya çapında biyomedikal sağlık devine dönüşecektir' dedi.

BURASI BARSELONA DEĞİL
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın İzmir'i Barcelona gibi turist çeken bir şehir haline getireceğine yönelik sözlerini de değerlendiren CHP İzmir Milletvekili adayı Alaattin Yüksel, ''Bizim İzmir'i herhangi bir yere benzetmek gibi bir çalışmamız yok. İzmir'i, İzmir olarak duyurmak istiyoruz'' dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com