Çürükçü Yarbay Yakalandı

Çürükçü Yarbay Yakalandı
Tabip Yarbay Habil Tunç 2 yıl kaçtıktan sonra Kadıköy'de sahte kimlikle yakalandı.

23 sahte çürük raporu vermek ve bunun için örgüt kurmaktan 41 yıl hapis cezasına mahkum olan Tabip Yarbay Habil Tunç 2 yıl kaçtıktan sonra Kadıköy'de sahte kimlikle yakalandı

Askeri mahkemece hakkında 41 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 2 yıldır aranan eski Tabip Yarbay Habil Tunç, İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekiplerince Kadıköy'de sahte kimlikle gözaltına alındı.

53 sanığa dava açıldı

1. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı, Konya'da askerlik görevini yapan Er Aytaç Tunç'un 2006 yılında izne geldiği sırada Haydarpaşa GATA Hastanesi Ortopedi Bölümüne hiç gitmediği halde buradan hava değişimi için rapor aldığı gerekçesiyle soruşturma başlatmıştı. Soruşturma sonucunda düzenlenen iddianamede, 53 sanık hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgüt üyesi olma veya örgüt üyelerine yardım ve yataklık”, “menfaat karşılığı sahte çürük raporu verme ve bu suça iştirak” gerekçeleriyle dava açılmıştı.

1. Ordu Askeri Mahkemesinde 53 kişi hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme” ve “menfaat karşılığı sahte çürük raporu verme” suçlarından açılan davada yargılanan eski Yarbay Habil Tunç, 2009 yılında yapılan duruşmada 23 kez “menfaat karşılığı sahte çürük raporu verme” suçundan toplam 38 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Tunç'a ayrıca “suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme” suçundan da 3 yıl 4 ay hapis cezası veren mahkeme, Tunç'un Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmasını da kararlaştırmıştı. Yarbayın temin ettiği paralara el konulmasını da kararlaştıran mahkeme, kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle “yakalama kararı” da çıkarmıştı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com