Çürükçü Yarbay'ı Bu Fotoğraf Yaktı!

Çürükçü Yarbay'ı Bu Fotoğraf Yaktı!
2 yıllık kaçışın ardından önceki gün yakalanan eski yarbayın eşi kocasının eşyalarını toplarken ihanetin fotoğraflarını buldu.

GATA'da asker kaçaklarına rüşvet karşılığı çürük raporu verdiği gerekçesiyle 41 yıl ceza alan ve önceki gün yakalanan eski Tabip Yarbay Habil Tunç'un eşi, yatak altında sakladığı çantadaki ihanet fotoğraflarını buldu. Polise belgeleri verdi, boşanma davası açtı.

GATA'da asker kaçaklarına rüşvet karşılığı 23 kez çürük rapor verdiği gerekçesiyle Askeri Mahkeme'de yargılanan Tabip Yarbay Habil Tunç, 41 yıl 8 ay cezaya çarptırılmıştı. 2009'da sonuçlanan dava sonrası kayıplara karışan Tunç, önceki gün İstanbul Kadıköy'de sahte kimlikle yakalandı. Tunç'u gözaltına alan polisleri ise bir süpriz bekliyordu.

Tunç'un 20 yıllık eşi Sema Tunç, elinde askeri belgeler ve kocasının başka bir kadınla çekilmiş onlarca ihanet fotoğrafının bulunduğu bir çanta ile emniyet binasına gelmişti.

İddiaya göre, 20 yıllık evli ve 19 yaşında bir kız, 11 yaşında da bir erkek çocukları olan Habil Tunç ve Sema Tunç çifti, son yıllarda şiddetli geçimsizlik yaşıyordu. GATA'da Tabib Yarbay olarak çalışan Habil Tunç çoğu gece eve gelmiyor ve sürekli “ameliyatım var” diyerek birkaç günlük iş seyahatlerine çıkıyordu. Bazı geceler de “kankamda kalacağım” diyen Tunç'un evine olan ilgisi kesilmişti.

Çantadan fotoğraflar çıktı

Kadıköy'deki evlerinde temizlik yaparken yatağın altında bir çanta bulan Sema Tunç, çantada eşinin davasına ait önemli belgeler ve klasörlerin içerisine gizlenmiş fotoğraflar buldu. Fotoğraflarda eşinin başka bir kadınla çekilmiş samimi fotoğrafları vardı. Üstelik bu kadın Habil Tunç'un 'kankam' dediği arkadaşının resmi nikahlı eşi Bahar Konaklı'ydı. Yıllar boyunca aldatıldığını anlayan Sema Tunç, sinir krizleri geçirdi ancak firardaki eşi Habil Tunç'u bulamadı. Öfkeli kadın adliyeye koşarak 20 yıllık evliliğini bitirmek için de boşanma davası açtı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne giderek eşiyle görüşmek istediğini belirten Tunç'un bu talebi polis tarafından geri çevrildi. Ancak Tunç çanta içerisinden çıkan ve eşinin ceza almasını sağlayacak belgeleri fotoğraflarla birlikte polise teslim etti.

Hapse girdi akıllanmadı

Çantadan çıkan ihanet fotoğrafarını mahkemeye delil olarak sunacağını söyleyen Sema Tunç, “Adam hem beni hem ailesini dolandırdı. Hayatımı çaldı. Beni sanal bir ilişki gibi göstermiş. 'Ameliyata giricem 3 gün oradayım' diyordu. Bazı akşamlar eve gelmiyordu. Sabaha karşı geliyordu. Böyle iş olmaz diyordum. Napıyorsun sen diyordum. Ben bunalımdayım rahat bırak diyordu. Hapse girdiğinde Allah'ım İnşallah aklı başına gelir, ailesine sarılır dedim. Ama hapisten çıktıktan sonra eve hiç gelmez oldu. Polislerin onu aradığını bahane edip 'kankamda kalacağım' diyordu. Meğer o evli kadınla 6 yıllık beraberliği varmış. Kadının evinde yakalandı” dedi. Her zaman aldatıldığına dair şüpheleri olduğunu ancak kanıtlayamadığını belirten Tunç, “Huzursuz oluyordum ama bir gün bile peşine düşmedim. Haftada bir eve polis geliyordu. Bana Habil'i sornuyorlardı. Ben de onlara nerede olduğunu bilmediğimi söyleyip bir de kocamı methediyordum. Meğer o başka kadının koynundaymış. Bu resimleri tesadüfen evde bulunca bütün bulmacayı çözdüm. Askeri dosyaların arasından çıktı. Üç tane de büyü çıktı içinden. Nasıl okumuş insan bu” diye konuştu.

Sefasını o sürmüş

Sema Tunç olayı şu şekilde anlattı: “O kadının mesajları gelmişti daha önce. Eve telefon ediyordu içip içip. Ben her defasında soruyordum o bana “kankamın eşi. aile dostum” diyordu. Bizi mağdur etti. Sefaleti biz çektik, o sefasını sürüyormuş. O kadına korkunç paralar harcamış. 7 kredi kartını da doldurmuş. Hatta o evi bile o almış. Benim çocuklarım ise 10 Tl harçlık alamıyorlardı”

Çantayı kafasına vuracaktım

Sema Tunç, “Ben onu savundukça polisler bana 'Bizden az tanıyorsunuz' diyorlardı. Sağolsunlar onlar pisliklerini ortaya çıkardı. Ben sadece ihaneti çözdüm. Yakalandığını duyunca yerimde duramadım. Hayatımın çaldı o. O çantayı kafasına vurcaktım. ama olmadı. Bütün delilleri mahkemeye sunacağım” diye konuştu.,

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com