D-100'de çile

D-100'de çile
TEM Otoyolunun Kocaeli geçişi, Körfez ilçesi ile Gebze arası, İstanbul yönüne bir hafta önce asfaltlama çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapatıldı.

Trafik yoğunluğunun arttığı D-100 karayolunun Körfez-Gebze arası sürücüler için çileye dönüştü.

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü sabahı başlatılan uygulama ile TEM Otoyolu'nun Körfez ile Gebze ilçeleri arasında köprülerin asfaltlanması nedeniyle İstanbul istikameti ulaşıma kapandı.

Ankara istikametinden gelen sürücüler, Körfez turnikelerinden itibaren D-100'e yönlendirilmeye başlandı. D-100'ün İzmit isktikametinden gelen araçların da burada yığılması sonucu geçtiğimiz haftadan itibaren yaşanan yoğunluk, hafta sonu tatili dönüşü nedeniyle dün gece doruğa çıktı.

Gece Körfez-Gebze ilçeleri arasındaki trafik adım adım ilerlerken, 20 dakikalık yolu 2-3 saatte alabilen sürücüler basın kuruluşlarına şikayet telefonları açtı. Sürücüler, TEM yolunun çile yoluna dönrüştüğünü, bu çalışmaların programsız yapıldığını belirterek tepkilerini dile getirdi.

Karayolları yetkilileri şu anda çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini ve en geç 20 Ekim'de yolun ulaşıma açılacağını bildirdi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com