DAFYAR Tatbikatı yapıldı

DAFYAR Tatbikatı yapıldı
Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Doğal Afet Yardım Harekatı (DAFYAR) 2009 hazırlık tatbikatı yapıldı.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Doğal Afet Yardım Harekatı (DAFYAR) 2009 hazırlık tatbikatı yapıldı.

     Meydana gelebilecek olan doğal bir afette acilen toplanılması ve gerekli olan tüm çalışmaların Devlet eliyle yapılabilmesi için zaman zaman yapılan tatbikatlardan sonuncusu Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanlığı sahasında Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı, Kütahya Belediye Başkanlığı, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlikleri, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Karayolları 145. Şube Şefliği, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Defterdarlığı, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti ekipleri, bazı özel sektör temsilcileri ve Kızılay'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
     Tatbikat senaryosu uyarınca; önce yapılan anonsla, Kütahya'da bir deprem meydana geldiği, akabinde 75. Yıl Mahallesinde ve çevresinde binaların yıkıldığı, yangınların çıktığı ve bölgede yaralı olduğu bildirildi.  Ardından tatbikatta görev alan ekipler çalışmalarına başlayarak eksiksiz bir performans sergilediler.
     Tatbikatta Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesinde bulunan DAFYAR Taburu yanında, 1.Ana Jet Üssünden kalkan uçak ve helikopterlerde görev aldı. 
Askerlerin, polislerin ve öğrencilerin de rol aldığı tatbikat, Vali Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, daire amirleri, öğrenciler ve katılımcılar tarafından büyük bir heyecanla izlendi.
     Vali Şükrü Kocatepe, tatbikat bitiminde katılan askeri birlik ve kamu kuruluşları görevlileri, Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti ile Türkiye Kızılay Derneği görevlilerini kutlayarak çadırlarda incelemelerde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com