Dağa çıkış sebebi din adamları!

Dağa çıkış sebebi din adamları!
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, dağa çıkışlarda din adamlarının ve İmam Hatiplerin sorumluluğu olduğunu iddia etti

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Müslüman bir anne babanın evladının terör örgütüne üye olup adam öldürmesinde din adamlarının büyük bir eksikliği ve hatası olduğunu iddia etti.
 
Bozdağ, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Konya'da Vali Aydın Nezih Doğan'ı makamında ziyaret etti.
 
KILIÇDAROĞLU’NA FEZLEKE

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, burada katıldığı bir düğünde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekeye değinerek, "'Fezlekeyi düzenleyen Hükümet beni susturmaya çalışıyor.’ diyor Sanki fezlekeyi hükümet düzenliyor. Fezlekeyi savcılar düzenliyor, bizimle alakası yok. Meclis'te 622 tane fezleke var. Bunlardan 60 tanesi hakaret ve iftira ile ilgili fezlekeler. Bütün partilerden 60 tane. Bu 60 taneden 9 tanesi sayın Kılıçdaroğlu'na ait. Suç isnatlarına baktığınızda, hakaret ve iftiradan 9 dosya görüyoruz. Bu ne demek? Türkiye'nin ana muhalefet partisinin liderinin üslubu sorunlu demektir. Kim hakaret eder? Projesi olmayan, konuşacak şeyi olmayan, halkına bir şey veremeyenler hakaret eder bunu unutmayın" görüşünde bulundu.
 
"TERÖRLE İSALAM BAĞDAŞMAZ"
 
Bozdağ, son olarak Selçuk Yüksek Dini İhtisas Merkezi'ni ziyaret etti. Burada enstitünün çalışmaları hakkında bilgi alan Bozdağ, ziyaret sonunda enstitüde eğitim gören kursiyerlerle bir araya geldi. Din adamlığının özellikle yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede önemli ve ciddi bir görev olduğunu ifade eden Bozdağ, "Eğer bugün Müslüman bir anne babanın çocuğu adam öldürmek için terör örgütüne üye olup dağa çıkıyorsa burada din adamları üzerine düşen görevi layıkıyla yapmış sayılmaz. Eğer insanlarımıza dini doğru öğretebilsek, din adamlarımız, Kur'an kursu hocalarımız, İmam-Hatiplerimiz vazifesini doğru yapabilse, hiçbir terör örgütü Müslümanların arasından terörist devşiremezdi. Ama bugün masum insanlara ve hatta ailesine kurşun sıkan, sıktıran ve kurşun sıkmayı tavsiye edenler var. Bunun İslam'la neresi bağdaşır? Bu nedenle terör örgütüne üye olunmaya devam ediliyorsa bu işte din adamlarının da, öğretmenler, aileler ve yöneticiler kadar sorumluluğu vardır" şeklinde ifade etti.
 
 
(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com