Dağda kaybolan gençler kurtarıldı

Dağda kaybolan gençler kurtarıldı
Manisa’da piknik yapmak için çıktıları Spil Dağı’nda kaybolan 4 genç, 3 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

Akşam saatlerine doğru piknik yapmak için Turgut Özal Mahallesi'nden Spil Dağı'na çıkan Şerafettin Sencer (23), Muhsin Sencer (22), Seyfettin Ilgaz (23) ve Ahmet Saruca (23), havanın kararmasının ardından yönlerini karıştırdı.
 
Cep telefonundan polisi arayarak yardım isteyen gençler için, Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı 6 kişilik arama kurtarma ekibi çalışma başlattı.
 
Gençlerle telefonda irtibata geçen Manisa Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri kayıp kişilerin yerlerini tespit etti. Arama kurtarma ekibine, bölgeyi iyi bilen iki çoban da eşlik etti. Arama kurtarma çalışmaları sırasında gazetecilere bilgi veren Manisa AFAD Müdürü Bekir Şen, “
 
155’ten bize ihbar geldi. İhbarda 20 ile 23 arasında 4 kişinin dağda mahsur kaldıkları bildirildi.
 
Piknik yapmaya gittiklerini fakat; dönüşte mahsur kaldıklarını söylediler. 21.30’da ekiplerimiz tırmanışa geçti. Yaklaşık 2 saatlik tırmanışın ardından gençlerin bulunduğu bölgeye ulaşıldı. Zor bir yerdeydi. Yöreyi bilen 2 çoban da bize eşlik etti. Sağlıklarında endişe edilebilecek hiçbir durum yok. Kendileri yürüyerek iniyorlar. Kendileriyle telefonla görüştüğümüzde hareket etmemelerini söyledik. İnşallah sağ salim de inecekler.” dedi. Arama kurtarma ekipleri yaklaşık 2 saatlik tırmanışın ardından Spil Dağı Balkaya ile Güvercinlik mevkii arasında kayıp gençleri buldu. Yaklaşık bir buçuk saat sonra bulundukları yerden aşağıya indirilen gençler, 112 Acil Ambulansında sağlık kontrolünden geçti. Kaybolan gençlerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com