“Dağlıca’ya yeni baskın hazırlığı var”

“Dağlıca’ya yeni baskın hazırlığı var”
PKK’nın 2007’de 12 askerin şehit olduğu bölgeye yeniden yığınak yaptığı ortaya çıktı.

“Bahoz Erdal” lakaplı terörist Fehman Hüseyin’in telsiz konuşmaları sonucunda ortaya çıkan baskın hazırlığının tarihi ise örgütün kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım olarak belirlenmiş.
 
İstihbarata göre, örgüt yaz boyu verilen kayıpların üstünü örtmek ve kış üslenmesine yüksek moralle girmek amacıyla eylem hazırlığına başladı.  
 
PKK’nın, 2007 yılında gerçekleştirdiği ve 12 askerin şehit olduğu Hakkâri’deki Dağlıca saldırısından yıllar sonra, bölgeye yeniden yığınak yaptığı tespit edildi.
 
Avaşin Basyan Kadın sorumlusu Siser kod adlı Feride Kalkan’ın, 30 kişilik bir saldırı grubuyla toplantı yaptığını da saptadı.
 
Dağlıca’nın güneyindeki Keri ve Pey Tepe üs bölgelerinden yapılan gözlemde teröristlerin görüntülerine de ulaşıldı. Dağlıca’ya önemli yığınağın yapıldığı tespit edildi. İstihbarat kaynakları ayrıca,
 
“MORALİMİZ YAKINDA DÜZELİR”
 
Fehman Hüseyin’in Diyarbakır sorumlusu Andok kod adlı teröristle telsiz görüşmesinde  “Moralimiz yakında düzelir”, “Hazırlıklar yavaş yavaş tamamlanıyor” ifadeleri tespit edildi.
 
“YAŞ” ETKİSİ
 
PKK’nın saldırı hazırlığı planında, üst düzey komutanların Ankara’daki YAŞ toplantısı nedeniyle bölgeden uzaklaşmasını da göz önünde bulundurduğu kaydedildi. Geçen yıl aynı dönemde Çukurca’da   21 asker şehit olmuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com