"Daha etkin olmalarını bekliyoruz”

"Daha etkin olmalarını bekliyoruz”
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (Küsiad) Üyelerine Projelerini Anlattı.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (Küsiad) Üyelerine Projelerini Anlattı.

Tarihi Kentler Birliği'nin yurt dışı gezisi organizasyonu kapsamında Fas'a gerçekleştirilen ziyarete katılan Başkan İça, KÜSİAD'ın daveti üzerine ayağının tozuyla dernek üyesi işadamlarına çeşitli bilgiler verdi. Fas'ın bazı kentlerinde yaptıkları inceleme gezisi hakkında fotoğraflar eşliğinde bilgiler aktaran İça, tarihi yapılarla ilgili çalışmalara hayran kaldığını dile getirdi.
Gezide gördüğü bazı güzel örnekleri Kütahya'da uygulamak için proje geliştireceklerini vurgulayan İça, Osmanlı'nın ilk göz doktoru olan ve türbesi Dumlupınar mahallesinde bulunan Hekim Sinan'ın türbesi etrafında tıbbi bitkiler yetiştirileceğini kaydetti. Kentte yapımı devam eden bazı projelerden de bahseden İça, dernek üyesi işadamlarının da görüşlerini aldı. 'Kentte yaşayan vatandaşlarımız bize büyük bir sorumluluk yüklemiştir.' diyen Başkan İça, sorunları giderme ve yaşamı kolaylaştırma konusunda belediyenin üzerine düşeni yapacağını vurguladı. Gerçekleştirilecek projelerle ilgili sivil toplum kuruluşlarının da görüşlerini almayı ihmal etmediklerini dile getiren İça, 'Ancak Kütahya'mızda sivil toplum kuruluşlarından daha fazla etkin olmalarını istiyoruz. Gerek yerel yönetici olarak bizlere, gerekse siyasilere yol göstermeliler.' şeklinde konuştu.
KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan da verdiği bilgiler için Belediye Başkanı İça'ya teşekkür etti. Ceylan, bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak kentin daha yaşanır bir duruma gelmesi adına yapılacak her türlü projeyi destekleyeceklerini, ancak gördükleri aksaklıklar konusunda da fikir beyan edeceklerini vurguladı. Başkan İça son olarak KÜSİAD yönetim kurulundan kent merkezindeki trafiğin tersine çevrilmesiyle ilgili görüşlerini aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com