"Daha kaç kişi ölmeli!"

"Daha kaç kişi ölmeli!"
Emetliler Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı İbrahim Hügül, Kütahya Emet İlçesi'nin Kızıldere mevkiinde bulunan yolda sürekli ölümlü trafik kazalarının meydana geldiğini, bu kazaların önlenmesi için gerekli merciilere defalarca başvurmalarına rağmen y

Emetliler Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı İbrahim Hügül, Kütahya Emet İlçesi'nin Kızıldere mevkiinde bulunan yolda sürekli ölümlü trafik kazalarının meydana geldiğini, bu kazaların önlenmesi için gerekli merciilere defalarca başvurmalarına rağmen yetkililerin kendilerini türlü bahanlerle oyaladıklarını belirterek; 'Daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor ki yetkililer önlem alsın' şeklinde yetkililerin duyarsızlığına sert tepki gösterdi.

Emet'in Kızıldere mevkiinde bulunan yolda ortalama hergün trafik kazasının meydana geldiğini belirten Emetliler Dayanışma ve Kalkınma Derneği Başkanı İbrahim Hügül, kazaların önlenmesi için kazaların meydna geldği noktaya 300 veya 400 metrekarelik bir demir bariyerin yapılması gerktiğini vurguladı.
Trafik kazalarının sürekli meydana geldiği yeri 'kara nokta' olarak adlandıran Hügül; ' 148. Şube Şefliğinizin bulunduğu Emet İlçemizdeki, tabiri caizse 'kara nokta' olarak ünlenen Kızıldere mevkiinde tedbirsizlik nedeniyle sürekli trafik kazaları meydana gelmektedir' dedi.
Geçtiğimiz çarşamba günü Kızıdere mevkiinde gerekli noktada bariyerin olmaması nedeniyle üç kişinin içinde bulunğu bir otomobilin uçurumdan yuvarlandığını hatırlatan Hügül; Geçen çarşamba günü aynı noktada da yine bir trafik kazası meydana geldi. Bu mevkiide bulunan köprü ile kütahya yönüne giderken sağ taraftaki uçuruma yuvarlanan araçta 3 kişi ağır yaralı olarak Hastaneye kaldırıldı' şeklinde tehlikeye dikkat çektti.
Kazaların önlenmesi için gerekli merciilere gerekli bilgileri verdiklerini; ancak yetkililerden gerekli desteği görmediklerini vurgulayan Hügül, kazaların asgari düzye inmesi için 'kara nokta' olarak lanse edilen yere bariyerli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.
Bariyerli önlemlerin kazalar önleyeceğini önemle vurgulayan Hügül, yetkililere şu çağrıda bulundu:
'Talebimiz odur ki bu yola monte edilecek 300-400 metre civarında bir 'bariyer' kısmende olsa buna benzer kazaların önüne geçecektir. Bariyerli önlmeleri Kütahya 14. Bölge Müdürlüğü'nden talep etmemize rağmen bu konu ile ilgili 2011 yılında yapılacak ihale sonucunda bariyer yapılabileceğini söylediler. Ancak bu ihale sürecinin ise 2011 yılının temmuz ayı sonuna kada sürebileceğide yine yetkililer tarafından bize belirtildi.'
Gerekli mercii ve yetkililerin 'empati' yapmasını isteyen Hügül, Emet halkı adına acil çözüm beklediklerini yineledi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com