Daikin Türkiye, TLS ile işbirliğine gitti

Daikin Türkiye, TLS ile işbirliğine gitti
Daikin, depo ve antrepo işleticisi olarak iş ortaklarına dağıtım hizmetleri sunan TLS Lojistik ile işbirliği yaptı

İSTANBUL (AA) - Daikin, depo ve antrepo işleticisi olarak iş ortaklarına dağıtım hizmetleri de sunan TLS Lojistik ile işbirliğine giderek, ürünlerini TLS Lojistik güvencesiyle satış noktalarına ulaştırmaya başladı.

İklimlendirme alanında hizmet veren Daikin Türkiye açıklamasına göre, Türkiye’deki büyüme planları doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam eden Daikin, depo ve antrepo işleticisi olarak iş ortaklarına dağıtım hizmetleri de sunan TLS Lojistik ile işbirliğine gitti.

Üretim konusundaki başarısını satış öncesi ve sonrasındaki tüm süreçlere yaymak isteyen Daikin Türkiye, TLS Lojistik’in Şekerpınar’daki Heka Tesisleri’ni dağıtım merkezi olarak seçti. Büyüklüğü 25 bin metrekare, kapasitesi 60 bin palet olan Heka Depolama Tesisleri’nde 16 bin metrekarelik depolama alanı Daikin Türkiye’ye ayrıldı. Daikin’in Hendek’teki fabrikasında üretilen ürünlerin bir kısmına ve ithal edilen cihazların tamamına ilişkin lojistik operasyonların tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan bu işbirliği ile maliyet ve riskler minimize edilirken, dağıtım sürecinin kesintisiz ve daha etkin bir şekilde işlemesi sağlanıyor. Daha hızlı ve nitelikli bir dağıtım yapılabilmesini de mümkün kılan bu işbirliği, Daikin Türkiye’nin stok yönetimi başarısını da artırmayı hedefliyor.

Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede TLS ile yapılan bu işbirliğinin sonuçlarını almaya başladıklarını belirterek, bu sayede tüm tedarik zinciri ihtiyaçlarını profesyonel bir servis sağlayıcıdan, tek noktada ve en üst seviyede karşıladıklarını ifade etti.

Önder, tüm lojistik operasyonu tek bir sistem üzerinden verimli bir şekilde yürütebildiklerini vurgulayarak, "Depolamadan ambalaja, yüklemeden dağıtıma kadar tüm süreçlerde yaşanan bu iyileştirmelerin yanı sıra 2014 yılında bu çalışmaların daha etkin olmasını planlıyoruz. TLS ile yaptığımız bu işbirliği, bizi Türkiye’yi lojistik üssü yapma hedefimize bir adım daha yaklaştırdı" ifadelerini kullandı.

Daikin Türkiye’nin bu yıla ilişkin hedefleri arasında İstanbul’da olduğu gibi diğer bazı büyük illerde de bölge depolarının oluşturulmasının yer aldığını belirten Önder, böylece, mikro ölçekte yürütülecek çalışmalarla daha hızlı ve kaliteli dağıtım yapmayı, dağıtım sürecinde yaşanabilecek olası hasar ve gecikmeleri tamamen ortada kaldırmayı amaçladıklarını kaydetti.

Söz konusu işbirliğiyle ilgili olarak TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu ise Daikin'in tarafından çok zorlu bir ihale süreci sonucunda tercih edilmenin sadece TLS Lojistik’in değil Türk lojistik sektörünün de yetkinlik anlamında hangi seviyeye ulaştığının en büyük göstergesi ve kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Hacıalioğlu, "Bu işbirliğinin, Daikin gibi dünya devlerinin Türkiye’yi yakın coğrafyadaki pazarlara ürün sevkiyatı yapmak için lojistik üssü olarak kullanmaya başladığını göstermesi nedeniyle ayrıca önemlidir" dedi.

TLS’nin müşterileriyle daima şeffaf ve uzun vadeli ilişkiler kuran bir şirket olduğunu hatırlatan Hacıalioğlu, operasyon performanslarının ölçülebilirliği ve kurumsal sürekliliğe verdikleri önem gibi hususlar dolayısıyla müşterilerinin, kendilerini çok güvenilir bir lojistik iş ortağı olarak gördüklerini kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com