Daily Mail’de tuhaf bir haber

Daily Mail’de tuhaf bir haber
Avrupa Birliği’nin kanalizasyon sistemini iyileştirilmesi için Türkiye’ye verdiği yardımlar İngiliz milletvekillerini kızdı.

Daily Mail’in haberine göre, Avam Kamarası’nın önceki günkü oturumu kanalizasyon sistemlerinin iyileştirilmesi için Türkiye’ye yapılan AB yardımlarıyla ilgili tartışmalara sahne oldu.

İktidardaki Muhafazakâr Partili vekiller, Türkiye’ye geçen yıl bu amaçla 570 milyon sterlin verildiğini ve bunun 80 milyonunun İngiltere’den çıktığını belirterek, Türkiye'nin AB yardımlarını savurgan ve siyasi şekilde harcadığını iddia ettiler.

İngiliz vekiller, Türkiye’nin kanalizasyon sisteminde AB standartlarını yakalama çabasının, İngiliz vatandaşlarının su faturalarını yükselttiğini öne sürdüler.

Muhafazakar Parti milletvekili Richard Harrington, Türkiye’nin bu yardımları savurgan bir şekilde harcadığını iddia ederken, Pauline Latham da, AB’nin Türkiye için harcadığı paralara çok öfkelendiğini belirterek “Türkiye yoksul bir ülke değil kiö diye konuştu.

AB Kalkınma Komisyonu Andris Piabalgs ise, iddialara karşılık olarak, birliğin üyelik için standartları yerine getirmesi gereken ülkelere yardım etmenin kendi görevleri olduğunu söyledi. (NSK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com