Dalgıçlar umut için 100 gölette arama yaptı

Dalgıçlar umut için 100 gölette arama yaptı
Uşak'ın Eşme İlçesi'nde bir hafta önce Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'ndan kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık için sürdürülen arama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Dalgıçlar 3 gündür yöredeki 100'e yakın küçük su birikintisi ile h

Uşak'ın Eşme İlçesi'nde bir hafta önce Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'ndan kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık için sürdürülen arama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Dalgıçlar 3 gündür yöredeki 100'e yakın küçük su birikintisi ile his göletini aradı ancak hiçbir sonuç elde edemedi.
Eşme YİBO'da geçen Pazartesi saat 21. sıralarında pansiyondan kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık, için Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri arama çalışmalarını sürdürüyor. Her geçen gün Umut için umutlar azalırken ekipler çalışmalarını hem dağlık alanlarda hem de su birikintileri ile çevredeki göletlerde sürdürüyor. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte dağlarda ve göletlerde Umut'u arayan ekipler şüphe duyulan her bölgeye giderek arama yapıyor ve hava kararıncaya kadar çalışıyor. Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp, çalışmaların ciddiyetle devam ettiğini bildirerek çalışmaların süreceğini ifade etti. Afyonkarahisar Sivil Savunma Müdürlüğü'ne bağlık dalgıç ekipler de Uşak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde çalışıyor. Ekip Müdürü Mesut Avcı, 3 gündür burada olduklarını ve şüphe duyulan tüm göletler ile su birikintilerini aradıklarını bildirdi. Göletlerde arama yapan dalgıçlar ise girilmedik su birikintisi ve gölet bırakmadıklarını ve 100'e yakın göleti aradıklarını ifade ederek hiçbir sonuca ulaşamadığını ifade etti.
Uşak Valisi Özdemir Çakacak ise Umut'u arama çalışmalarının genmiş çaplı olarak sürdüğünü ifade eti. Vali Çakacak, “Umut için hala umudumuz var. Tek temennimiz bu yavrumuzu sağ salim bulup aileye teslim etmek. Emniyet ve Jandarma ekipleri de kendi sorumluluk alanlarında operasyonlarına devam ediyor. Dağlarda, göletlerde ve gidebileceği her yerde Umut'u arıyoruz. Ancak şuana kadar hiçbir şey elde edemedik. En kısa sürede Umut'u bulmayı ümit ediyoruz”dedi.

-USOBDER KAYBOLAN UMUT'U GÖLETLERDE SONAR CİHAZI İLE ARAYACAK-
Uşak'ın Eşme İlçesi'nde Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'nda (YİBO) 8 gün önce kaybolan 10 yaşındaki Umut Balık, hala bulunamadı. 15 kişilik arama ekibi çalışmalarını sürdürürken Uşak Sportif Olta Balıkçılığı Derneği, Umut'u göletlerde sonar cihazı ile aramaya karar verdi.
Eşme İlçesi'nde geçen Pazartesi günü saat 21.00 sıralarında YİBO'dan kaybolan Umut Balık'ın bulunması için sürdürülen çalışmalar hiçbir sonuç vermedi. Güvenlik güçleri ve arama ekipleri kendi alanlarında yaptıkları çalışmaları geniş kapsamlı olarak sürdürüyor. Bugün sabah saatlerinde Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Osman Tobbaş, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp ve İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün konuyla ilgili valilikte bir toplantı yaptı. Toplantıda çalışmalar değerlendirilirken Umut'un kaybolması ile ilgili tüm olasılıklar yeniden masaya yatırıldı ve arama çalışmalarının devam etmesi kararlaştırıldı. Bu arada Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Eşme ilçesine Umut Balık'ın kaybolması ile ilgili yürütülen soruşturmaya takviye olarak 10 kişilik bir kuvvet gönderdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Uşak'tan giden polisler olayla ilgili çalışmaları derinleştirerek sürdürüyor. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Afyonkarahisdar'dan gelen dalgıçların bugünden itibaren dalış yapmayacağını sadece gelen ihbarları değerlendireceğini bildirdi. Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Karaalp, dalgıçların Eşme'de kalmaya devam edeceğini ve bir ihbar gelmesi durumunda gelen ihbar doğrultusunda dalış yapacağını ifade etti.
USOBDER Başkanı İsmail Atalay, Umut'u arama çalışmalarına destek vermek amacıyla sonar cihazı ile göletleri tarama kararı aldıklarını belirtti. Dernek olarak aldıkları kararı valilik ile görüştüklerini ve olur aldıklarını ifade eden Atalay, göletlerde bot üzerinde sonar cihazı ile yapacakları taramayı yarın başlayacaklarını dile getirdi.

BAKANLIK MÜFETTTİŞLERİ YİBO'YA GELİYOR
Eşme Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'undan Umut'un kaybolması üzerine başlatılan idari soruşturma da devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı müfettişler geçtiğimiz hafta YİBO'da incelemelerde bulunmuştu. İldeki müfettişler hazırladıkları raporları bakanlığa gönderdiği öğrenilirken Milli Eğitim Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde Uşak'a müfettiş göndereceği bildirildi. Eşme YİBO'da Umut'un kaybolduğu gece nöbetçi olan 3 öğretmenin rapor aldıkları da öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com