Damarlarında AKP kanı dolaşıyor

Damarlarında AKP kanı dolaşıyor
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, MİT Yasası’nda değişiklik öngören yasayı onaylamasına, “Damarlarında hala sıcak bir şekilde AKP kanı dolaşıyor. Kendini sıcak siyasetin içinde hissediyor hala” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Genel Merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
MİT Yasası’nda değişiklik öngören yasanın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasını değerlendiren İnce, şöyle dedi:
“Hükümetin acelesini anlıyordum da Sayın Cumhurbaşkanı'nın acelesini anlayamadım. Birlikte izledik, sabahın 6'sında Genel Kurul'dan geçti, 7 saat içinde Sayın Cumhurbaşkanı onaylıyor. Meclis'e gelişi de bir ilginç biliyorsunuz, Sayın Meclis Başkanı da hiç incelemeden alelacele, görülmekte olan bir davaya bakmadan, bizim gensorularımızda aklına geliyor da, hükümetin gönderdiği bir kanun teklifi veya tasarı da aklına gelmiyor bunlar. Sayın Cumhurbaşkanı ne yazık ki toplumun tüm kesimlerinin cumhurbaşkanı olamadığını bir kez daha göstermiştir. Damarlarında hala sıcak bir şekilde AKP kanı dolaşıyor. Kendini sıcak siyasetin içinde hissediyor hala. Yazık bu ülkenin geldiği noktaya, Meclis Başkanı'nın tutumu, Hükümetin tutumu ve Cumhurbaşkanı'nın tutumu hepsi bir birini tamamlıyor. Tarafsızlığını yitirmiş bir Meclis Başkanı ve Türkiye'de tüm kesimlerin Cumhurbaşkanı olamamış bir Cumhurbaşkanı."

CHP Anayasa Mahkemesi’ne gidecek

İnce, “Kanunu, Anayasa Mahkemesi'ne götürecek misiniz?” sorusuna da, “Henüz MYK’da, grup yönetiminde yaptığımız bir toplantı yok ama benim kişisel tahminim yüzde 100 gideriz tabii" yanıtını verdi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com