Damat adaylarının "altın" sevinci

Damat adaylarının "altın" sevinci
Altının gramının, geçen yılın ekim ayından bu yana yaklaşık 20 lira düşerek 80 lira civarına gerilemesine en fazla, düğün hazırlığı yapan damat adayları sevindi.

Balıkesir Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı İrfan Günsay, altının gramının, geçen yılın ekim ayından bu yana yaklaşık 20 lira düşerek 80 lira civarına gerilemesine en fazla, düğün hazırlığı yapan damat adaylarının sevindiğini söyledi.
 
İrfan Günsay,geçen hafta 90 lira ve üzerinde seyreden altının gram fiyatının 80 liraya kadar gerilediğini ve bir haftada yaklaşık 10 liralık düşüşle yatırımcısını üzdüğünü belirtti.
 
Gerilemenin, yatırımcısını üzmesine rağmen bazı kesimleri sevindirdiğine işaret eden Günsay, şöyle konuştu:
 
"Altının gramının, 2012'nin ekim ayından bu yana yaklaşık 20 lira düşerek 80 lira civarına inmesi, en çok damat adaylarını sevindirdi. Özellikle yaz aylarında evlilik planı yapan damat adayları, bir süre önce kara kara düşünürken bu günlerde rahat nefes aldı. Fiyatlardaki düşüşü fırsat bilen çiftler, soluğu kuyumcularda alıyor. Önceden satan çok, alan yoktu ama işler tam tersine döndü. Şimdi alan çok, satan yok. Bu kez altını olanlar beklemeye çekildi."
 
"Gelin adayına 5 burma bilezik alacak damat tarafı, 2012'nin ekim ayında yaklaşık 10 bin lira öderken bugün aynı takıyı 8 bin liraya alabiliyor" diyen Günsay, 10 burma bilezikte tasarrufun 4 bin lira olduğunu kaydetti.
 
Altın fiyatlarındaki gerilemenin, düğün için alınacak yüzük, küpe, bileklik ve kolyeler eklendiğinde damat adayı ile ailesinin yüzünü güldürdüğünü ifade eden Günsay, evlenecek çiftlere, bu günlerde altın almalarını önerdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com