Damat halayı ile çoştular

Damat halayı ile çoştular
Comonius programı kapsamında Turgutluyu ziyaret eden Polonya ve Finlandiyalı öğretmen grubu, “Damat Halayı” oyunuyla coştu.

Proje kapsamında Turgutlu Mehmet Altan Anaokulu'nda yapılan programa katılan konuklar minik öğrencilerin hazırladığı gösteriye izlemelerinin ardından, çalan damat halayı müziği eşliğinde Mehmet Altan Anaokulu öğretmenleri ile birlikte halay çekti.

Okul ortaklıkları ile kültür alış verişi doğrultusunda Turgutluya ziyarette bulunan Plonyalı ve Finlandiyalı konuklar ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Turgutlu ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Halk Eğitim Müdürü Hayrettin Uslu ve okul öğretmenlerine takdim ettiler.

Turgutlu’da olmaktan ve Türk kültürünü daha yakından tanıma imkanına sahip olmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Gabriela Sadowska; “Burada olmak çok güzel, sizleri daha yakından tanımak bir çok şeyi değiştiriyor. İnternetten yada kitaplardan bilgi edinmekle burada aynı havayı solumak çok farklı. Geldiğimiz günden itibaren çok sıcak bir ilgi görüyoruz. Sizin kültürünüzü burada bizde sizlerle birlikte yaşıyoruz. Proje kapsamında bizlerde sizleri ülkemizde konuk edeceğimiz günü bekliyoruz, her şey için şimdiden teşekkürler” dedi.

Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez Finlandiyalı ve Polonyalı eğitimcilere Türk Kültürüne ait hediyeler vererek” İlçemizin ve ülkemizin tanıtımı konusunda bu tarz projeleri sonuna kadar destekliyoruz. Bu tarz eğitim projeleri bugüne kadar hep hayata geçti ancak Anaokulu düzeyinde bu bir ilk. Batı kültürüyle birlikte bağ kurularak önyarılarını kırmak adına önemli bir organizsyondu. Okul yönetimine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Oldukça keyif verici bir organizasyona imza atmışlar” diye konuştu.

Turgutluya dün gelen konukların 25 Kasım'a kadar kalacakları öğrenilirken, çeşitli etkinliklere de katılacakları belirtildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com