Damızlık düve dağıtımı tamamlandı

Damızlık düve dağıtımı tamamlandı
Emet Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile yapılan 260 baş gebe düve dağıtımı tamamlandı.

Emet Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile yapılan 260 baş gebe düve dağıtımı tamamlandı.
     Emet Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliği ile Gelir Getirici Süt Sığırcılığı Projesi kapsamında yapılan 130 aile x 2 baş toplam 260 baş gebe düve dağıtımı tamamlandı. Damızlık düvelerin gerekli tüm sağlık taramaları, aşıları, ultrasonla gebelik muayeneleri ve 1 yıllık hayvan hayat sigortaları yapılarak hak sahiplerine teslim edildi.
     Proje kapsamında damızlık hayvan alacak kişilerin kış döneminde Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde toplam 120 saat eğitim verildiğini, eğitimin sonunda Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylı kurs bitirme sertifikalarının dağıtıldığını açıklayan yetkililer; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünden proje için 975.000 TL kaynak aktarımı yapıldığını ve Proje kapsamında aile başı 5 çuval buzağı büyütme, 30 çuval düve, 15 çuval buzağı büyütme, 50 çuval süt yemi olmak üzere 1 yıl yetecek şekilde 100'er çuval yem verileceği, borcun 2 yıl ödemesiz, toplam 6 yılda faizsiz olarak ödeneceği aktarıldı.
     Proje kapsamında Uzunçam'a16 baş, Samrık'a 40 baş, Küreci'ye 10 baş, Kabaklar'a 20 baş, Dereli'ye 6 baş, Günlüce'ye 28 baş, Konuş'a 24 baş, Ömerfakı'ya 26 baş, Düşecek'e 48 baş, Çerte'ye 26 baş, Eseler'e 10 baş ve İkibaşlı köylerine 6 baş olmak üzere toplam 260 baş Damızlık gebe düve dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com