Damla Rüya bebek artık emin ellerde

Damla Rüya bebek artık emin ellerde
Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının kararı ile Damla Rüya bebek Ankara’lı bir karı-kocaya evlatlık olarak verildi

Bundan 20 gün önce Annesi tarafından Emniyet sarayı karşısındaki damla apartmanının asansör kapısına terk edilen 15 günlük Damla Rüya bebek nihayet emin ellerde.
  Hastane yetkilileri tarafından, Kütahya Çocuk Esirgeme Kurumu sevgi evlerine teslim edilen ve hemşireler tarafından Damla Rüya adı verilen talihsiz yavru evlatlık verildi
   Kütahya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre; talihsiz bebek Ankaradan gelen  karı-kocaya teslim edildi.
  Yetkililerin bu konuda yaptığı açıklamada : “Evlatlık verilme kararını Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı verdi. Evlat edinmek isteyen karı-kocalar gerekli yasal şartları taşıyorlarsa Bakanlık tarafından sıraya alınıyor. Damla Rüya bebeği evlatlık alan karı-koca da Bakanlığın yaptığı sıralama ile geldiler ve bebeği biz kendilerine resmen teslim ettik. Büyük bir şefkatle bağırlarına bastılar. Çok sevindiler. Ayrıca bebeğin sağlıklı ve sağlam olduğuna dair bir doktor raporu da alındı”
         YENİ AİLESİ ŞEFKATLE BAĞIRLARINA BASTI
    Yetkililerden edindiğimiz bilgilere göre, “ yeni ailesi bebeğe yeni bir isim vereceklerini söyledi. Yetkililer bu konuda şunları söyledi: “Anne-Baba Ankarada  yaşıyorlar. Maddi durumları iyi.evlatlarına  iyi bir gelecek sağlıyacaklarını,en iyi okullarda okutarak yeteneğine göre bir meslekte Üniversite eğitimi yaptıracaklarını belirttiler”
     Yeni anne-baba : “Biz inançlı insanlarız.Kadere inanıyoruz. Bu hem bizim hem de yavrumuzun kaderiymiş. Bu nedenle adına KADER olarak koymayı düşünüyoruz.” şeklinde konuştukları öğrenildi .
  Yasa gereği evlat edinmek isteyenlerin 40 yaşını doldurmuş olması gerekiyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com