"Dani Guiza gitti diye..."

"Dani Guiza gitti diye..."
Fenerbahçe'nin kaptanı Alex De Souza, bomba açıklamalar yaptı...

Sansürsüzhaber - Fenerbahçe futbol takımının kaptanı Alex De Souza, 2011 yılını değerlendirdi. Sarı-lacivertli futbolcu, yayıncı kuruluşa verdiği özel röportajda önemli açıklamalar yaptı.

İlk olarak 2011 yılını değerlendiren Alex, "Türk halkına misafirperverliğinden ötürü tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Mutlu bir şekilde geçirdiğimiz bir sene oldu. Sadece Fenerbahçe taraftarına değil, Türk halkına teşekkür etmek istiyorum." diyerek sözlerine başladı.

"YAŞANANLARIN KISA SÜREDE ÇÖZÜLEBİLECEĞİNİ ZANNETMİYORUM"

Röportaj verdiği yerde bulunan fotoğrafları gösteren Brezilyalı futbolcu, "Tesislerimizin içinde mutluluk fotoğrafları var. Soruşturmanın, yapılanlar ne olursa olsun, fotoğraflar tarihe kazındı. Türk futbolunda yaşananlar kısa süre içinde çözülebileceğini zannetmiyorum. Tarihi anlar da bu fotoğraflarda var. Umarım Türk futbolu adına her şey olumlu bir şekilde gelişir" ifadelerini kullandı.

"TRABZONSPOR'UN NEDEN ŞAMPİYONLUĞU KAÇIRDIĞI SORGULANMALI"

Alex sözlerine Ben 2011'i değerlendirirken, ilk 6 ayı değerlendireceğim. Sonraki süreç, futbolculardan benden bağımsız bir şekilde geçti. Benim için ağırlıklı olan kısım, ilk 6 aylık kısım olacak. Bu bakımdan bizim son 6 ayda elde ettiğimiz başarıları tartışır hale geldi. Trabzonspor neden 9 puanı kaybetti, bundan kimse bahsetmedi. Trabzonspor neden şampiyonlu kaçırdı, bunu soruşturmak lazım. Senenin ilk 6 aylık sürecinde çıkışa geçtiğimiz ve Sivas maçında şampiyonlukla geçirdiğimiz bir sene oldu. Sadece bu dönem benim konuşabileceğim dönem" şeklinde devam etti.

"GEÇEN SENEKİ ŞAMPİYONLUĞUN ŞİFRESİ MÜTEVAZİLİK"

6 aylık süreçle ilgili genel değerlendirmeler yapan sarı-lacivertlilerin kaptanı, "Benim görüşüme göre, ikinci yarının başından itibaren mütevazı bir şekilde gelişme kaydetti. Sene başında oturup konuştuğumuzda, takım olmayı başaramadığımız söyleniyordu. Şampiyonluğun şifresi mütevaziliktan geçer. Kaliteli oyunculardan kurulu fakat takım olmayı başaramamış bir takım vardı. Yaptığımız toplantılarda herkes ne verebileceğini düşündü, taşındı. Trabzonspor bizim ligdeki ciddi rakibimizdi. Rakibimizin puan kaybetmesini kullandık. Soruşturması gerekilen kısım ; Trabzonspor puan kaybetmeye başladı ve biz çıkışa geçtik. Ve sonuçta şampiyonlukla kapattığımız bir yıl oldu." açıklamasında bulundu.

"DAHA İYİ KONUMDA OLABİLİRDİK"

Tecrübeli futbolcu, "Sezon aslında genel olarak baktığımız zaman tatsız bir şekilde başladı. Sebepleri oldukça açık. Soruşturma süreci, TFF'deki değişim, sistem değişikliği... Lig tatsız bir şekilde başladı. Kazandığımız 35 puana baktığımızda, bu kadar karmaşık bir dönem geçmeseydik, takımdan giden futbolcuları değerlendirdiğimizde ligde daha iyi bir konumda olabilirdik. Karmaşık duruma rağmen yine de ligde kötü bir konumda değiliz" diye konuştu.

EZELİ RAKİPLERLE İLGİLİ YORUMU...

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex, ezeli rakipleri hakkında ise, "Benim görüşüme göre Galatasaray'ın geçen sezonki durumu alışkın olunan bir durum değildi. Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında olmaması olağan dışıydı. Tarihte çok fazla tekrarlanmaz. Galatasaray da şampiyonluk için çalışmaya devam edecektir. Beşiktaş için de ligin ilk yarısı iyi geçmemiş olabilir. Ama birkaç takviyeyle çıkışa geçebilecek diye düşünüyorum. Bursaspor'un ilk yarıdaki ğerformansı biraz sürpriz oldu" yorumunu yaptı.

KENDİ PERFORMANSI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR ?

Sergilemiş olduğu performansın hatırlatılması üzerine Alex, ilk yarıda kendi sergilediği performansı da değerlendirdi. Alex, "Bireysel performansım benim kafamı kurcalayan noktalardan biri değil. Zaten takımla birlikte yükselen ve alçalan bir performansım var. Geçen sene böyle bir ortamda oynamıyorduk. Belirli bir güç kaybı oldu. Geçen seneki performansımız takım olarak bu sene yok. Takımın performansı oturduğunda benim de performansım artıyor. Geçen sene de en fazla gol atan bendim, şu anda da benim. Takım oturdukça kalite artar. Önemli olan takımın birbirine alışması ve tarzımızı oturtmamız. Hocamızın da sıkıntıları oldu. İyi bir şekilde başardığımızda önceki Alex görüntüsü ve Fenerbahçe görüntüsü oluşacaktır." diye konuştu.

"YENİ GELEN ARKADAŞLARIN ZAMANA İHTİYACI VAR"

Bazı futbolcuların kendi oyun karakterini takıma yansıttığında çok verimli olduğunu dile getiren sarı-lacivertli oyuncu, "Analiz etmemiz gereken başka noktalar da var. Niang ve Lugano gibi oyunculardan örnek vereceğim. Bu futbolcular kendi karakterlerini sahaya ve takıma yansıtmıştı. Kendi karakterlerini takıma yansıtmaları önemliydi. Giden oyuncuların yerine gelen isimler var. Ama yeni oyuncuların kendi karakterini yansıtabilmeleri için zamana ihtiyaçları var" dedi.

"TAKIM OLGUMUZU GELİŞTİRMELİYİZ"

Ligin ikinci yarısında nasıl bir Fenerbahçe'nin olacağı şeklindeki soruya da Alex, "Ben de merak ediyorum açıkçası. Fakat işin şakasını bir kenara bıraktığımızda, ilk yarı performansımız kötü değildi. Liderin 2 puan gerisindeyiz. Takım ve oyun olarak daha olumlu şeyler ortaya koymamız gerektiği açık ve net. İkinci yarıda takım olgumuzu geliştirmeliyiz. Daha fazla gol fırsatı yaratmalıyız. Orta sahada daha agresif bir görüntü çizmeliyiz. Defansta pozisyon alma konusunda daha iyi olmalıyız. Hocamızın istediklerini sahaya yansıtıp, nasıl şeyler olacağını göreceğiz" dedi.

ANAHTAR NOKTAYI AÇIKLADI...

Brezilyalı futbolcu, "Hocamızla yaptığım bireysel konuşmada, bu takımın hırs, mücadele, savaş, rakibe basma anlamında eksiği olmayacağını paylaşmıştık. Fakat ilk yarıya baktığımız zaman çoğu maçımızı üstün hırsımızla kazandık. Hırs ve mücadeleyle olumlu sonuçlar alabiliyorsunuz. Çalışmanızı, mekanikleşmiş bir oyun sistemini ve futbolunuzu ortaya koyduğunuzda asıl sonuçlar gelmeye başlar. Benim için anahtar nokta bu. Bu şekilde iyi sonuçlar alabileceğiz" diyerek sözlerini sürdürdü.

"TRANSFER KONUSUNDA YORUM YAPMAMI BEKLEMEYİN"

Gündemde yer alan transferlerden hangisini istediği şeklindeki soruya ise Alex, "Açıkçası kafamda bir sürü düşünce var. Fakat bunlar benim düşüncelerim. Ben ne transfer yapan kişiyim ne de yetkiliyim. Bu konuda yorum yapmamı beklemeyin. Kafamdaki isimlerin çoğu basında gördüğümüz isimler. Benim düşüncelerim bende kalan isimlerdir. Yöneticilerimiz ve Aykut hocamızın iyi tercih yapacağını biliyorum" yanıtını verdi.

ALEX'TEN GUİZA VE BİENVENU YORUMU

Sambacı, "Ben kim gelirse aynı desteğimi, onu sahada içinde beslemek için en iyisini yapacağım. Dani Guiza, tarihte en çok eleştirilen oyunculardan biri oldu. Bienvunu için de aynı tartışmalar sürüyor. Fenerbahçe'ye gelen isimler kaliteli isimler. Guiza gidince sevinenler oldu. Takıma transfer olacaksa keşke takımla birlikte çalışmalara başlamış olsaydı. Ben takıma kim gelirse gelsin, elimden gelen en iyi desteği vereceğim" dedi.

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex son olarak ise, herkese mutlu oldukları bir 2012 yılı dileyerek sözlerini tamamladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com