Dani Rodrik'ten İtibarsızlaştırma Kmapanyası!

Dani Rodrik'ten İtibarsızlaştırma Kmapanyası!
Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın damadı Dani Rodrik, uzun süredir Balyoz darbe planı davasının delillerini çürütmeye çalışıyor.

Tüm Balyoz davası sanıklarının avukatı gibi davranan Rodrik, özellikle yurtdışında davayı itibarsızlaştırmaya yönelik çalışmalarla tanınıyor. Rodrik, son olarak aktivist, Zirve Davası avukatı ve Today's Zaman Gazetesi köşe yazarı Orhan Kemal Cengiz'in Harvard Üniversitesi'nde yapacağı konuşmayı engellemek için kampanya yaptığı iddiasıyla gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, ABD'deki Harvard Üniversitesi'nde ders veren ekonomist Prof. Dr. Rodrik, Cengiz'in burada konferans vereceğini öğrenince harekete geçiyor. Cengiz, söz konusu olayı dün Twitter'da duyurdu. Cengiz, şunları yazdı: "Biraz sonra Harvard'da konuşma yapacağım, Dani Rodrik'in, konferansıma gelinmemesi için gönderdiği e-maili gördüm. Mahçupyan ve beni, taraf olmakla suçluyor. Daha ne diyeceğimi bilmeden, giriştiği karalama kampanyası beni hayretler içerisinde bıraktı doğrusu."

Orhan Kemal Cengiz, konuşmasının ardından konuyu tekrar Twitter'da gündeme getirdi. Cengiz, "Harvard'da verdiğim konferans gayet verimli geçti. Dani Rodrik'in toplantıya katılınmaması yönünde telkinde bulunduğu e-mailleri etkili olamadı." ifadelerini kullandı. Rodrik iddiaları yalanladı. Toplantıya gidilmemesi yönünde bir telkinde bulunmadığını ileri sürdü. Ancak Cengiz, "Dani Bey ben mesajı gördüm, benim de Mahçupyan gibi Zaman yazarı olduğumu ve taraflı olduğumu söylüyordunuz. O kadar militan ve tarafgirsiniz ki, Türkiye'den gelen misafirleri insanların dinlememesi için kampanya yürütüyorsunuz." diye tepki gösterdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com