Danışmanlık hizmeti verilecek

Danışmanlık hizmeti verilecek
'Türkiye'de İşyerlerinde İşçi Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi' (İSGİP) toplantısı Zonguldak'ta yapıldı.

'Türkiye'de İşyerlerinde İşçi Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi' (İSGİP) toplantısı Zonguldak'ta yapıldı. Toplantıda Kütahya'nın da içinde bulunduğu 5 ilde bulunan toplam100 adet Küçük ve Orta Boy İşletme statüsündeki firmalara ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti verileceği açıklandı.
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanvekili Şenol Altuntaş, yaptığı konuşmada, Türkiye'de çalışma hayatında istihdam ile işçi sağlığı ve iş güvenliği gibi iki önemli sorunun olduğunu söyledi.
Odalarının kanunlarla belirlenmiş görev, yetki ve sorumluluklarıyla işsizliğin üzerine gittiğini anlatan Altuntaş, şu açıklamalarda bulundu:
'İstihdamın artırılmasına yönelik her türlü projenin arkasında, her sektördeki müteşebbisin yanındayız. İSGİP'in ilk tanıtım toplantısı yaklaşık 6 ay önce ilimizde gerçekleşmişti ve proje uzmanlarının titiz değerlendirmeleri sonucunda ilimizden 3 işletmenin proje kapsamına alındığı bilgisi bize ulaştı. Projenin bu bölümünde ise pilot bölge olarak belirlenen Zonguldak, Kütahya Kocaeli, Denizli ve Ankara'da faaliyet gösteren 100 adet Küçük ve Orta Boy İşletme statüsündeki firmaya ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek. Mümkün olduğunca fazla sayıdaki işletmemiz desteklerden yararlanmalıdır. Gönül isterdi ki Zonguldak, iş güvenliğinin sağlanması ve iş kazalarının önlenmesi konusunda değil de yüksek istihdam konusunda pilot bölge olarak belirseydi. Umarım bir gün o aşamaya da ulaşacağız.' şeklinde konuştu.
Daha sonra iletişim uzmanı Didem Aksu, proje hakkında sunum yaptı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanı ve proje koordinatörü Özlem Deniz Eratak da katılımcıların sorularını yanıtladı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com