Dar gelirlilerin konutlarını bürokratlar kapıştı!

Dar gelirlilerin konutlarını bürokratlar kapıştı!
Dar gelirli vatandaşlara için yapılan konutları belediye bürokratları paylaştı!

Dar gelirli vatandaşlar için 95 bin liraya 3+1 daire yapacağını duyuran Kocaeli Belediyesi, lüks konut yaptı. Bu evleri kendi yönetici ve personeline dağıttı...
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli vatandaşlara ev yapması için Kent Konut'u kurdu.
 
Belediye, halka, İzmit Erenler-Cedit bölgesinde Nokta İnşaat ve Pasifik İnşaat şirketlerine 4 bloktan oluşan 152 dairelik Umutkent konutlarını yaptıracaklarını duyurdu.
 
Daire fiyatı 90-95 bin lira olarak ilan edilen konut inşaatına 2009 yılında başlandı. 150 metrekare 3 oda 1 salondan oluşan konuttaki dairelere sahip olmak isteyenler satışın ilk günü sabah 8'de kent Konut'a akın etti. Ancak yetkililer tüm dairelerin bittiğini söyleyerek vatandaşları hüsrana uğrattı.
 
Konutların büyükşehir belediyesi çalışanları ve bazı AKP'li bürokratlara dağıtıldığı ortaya çıktı. Lüks dairelerin her biri 90-95 bin liraya belediye çalışanlarına paylaştırıldı. Bürokratlar, bölgenin en prestijli konutu olan Umutkent'teki evlerine çoktan yerleşti, olan yine düşük fiyata ev sahibi olmak isteyen vatandaşa oldu. Kent Konut tarafından 2009'da tamamlanan Gölkent-2 konutlarında da benzer bir olay yaşandı. nedim Arsal, İzmit İlçe başkanıyken, yöneticileri ve kendisi kurasız çekilişsiz ev sahibi oldu. (CTK)
 
Kaynak: Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com