Darbe üstüne darbe!

Darbe üstüne darbe!
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nin kapısından dönmesi, altyapıyı da vurdu.

Genç yeteneklerin idmanlara gidiş-geliş masraflarını karşılaması için ödenen 300'er liralık maaşlar bir anda kesildi.

Türkiye'yi şoke eden 'şike operasyonu'nun başladığı 3 Temmuz'dan bu yana çok sarsıldı Fenerbahçe...

Başkan Aziz Yıldırım'ın yanı sıra yöneticilerden Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Cemil Turan'ın tutuklanarak Metris Cezaevi'ne konulması camiayı çok yıprattı. Ancak sarsıntı yeni başlamıştı... Şampiyonlar Ligi'nin yaratacağı kaynakla sıkıntılı dönemi atlatmayı planlayan Sarı-Lacivertli yönetim, UEFA'dan gelen haberle şoke oldu. Şampiyonlar Ligi bileti Fenerbahçe'den alınıp Trabzonspor'a verilmişti...

Hakkını aramak için Uluslararası Spor Mahkemesi'ne (CAS) başvuran Kanarya, ekonomik açmazla da baş başa kaldı. Diego Lugano ile başlayan 'ayrılıklar zinciri' Andre Santos ve Mamadou Niang'la devam etti.

HEM 'BUGÜN' HEM 'GELECEK'
Ancak Fenerbahçe'de yaşanan bu büyük krizin mağduru sadece profesyonel futbolcu kayıpları değil.Sarı-Lacivertli ekipte altyapı da 'UEFAzede' olmuş durumda. Şike soruşturması öncesinde hem elde edilen başarılar, hem yönetimin sıcak yaklaşımı hem de teknik direktör Aykut Kocaman'ın Gökay, Berk, Recep gibi genç yeteneklere şans vermesiyle geleceğe umutla bakan 'filizler' de ciddi bir darbe yedi.

Yönetim tarafından U-18, U-17, U-16 yaş gruplarına 'antrenman  gidiş-geliş masraflarını' karşılamak için ödenen 300'er liralık maaşlar, “Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik, kulüpte ekonomik sıkıntı var” gerekçesiyle kesilmiş durumda. Ekonomik durumu iyi olmayan, her gün antrenmanlara gidip gelen altyapı oyuncuları da bunun sıkıntısını yaşıyor. Sözün özü, Lugano gibi, Andre Santos gibi, Niang gibi yıldızların gidişiyle 'bugünü' darbe yiyen Fenerbahçe'de, 'gelecek' de krizin soğuk nefesini hissediyor. Bakalım şike süreci boyunca kulübe büyük destek veren taraftar, altyapı için de yeni bir çözüm devreye sokacak mı?

HT Spor
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com