Darbeci imama yargıdan engel

Darbeci imama yargıdan engel
Pakistan’da Başbakan Raja Pervez Eşref’in hakkındaki yolsuzluk iddiasıyla tutuklanması istemi Yüksek Mahkeme’den geri döndü.

Kanada’dan dönen İmam Kadri lakaplı Tahirül Kadri, 25 bin müridiyle yolsuzlukla suçladığı hükümetin lağvedilip seçimlere gidilmesi için eylem başlatmıştı. Kadri’nin gücünü yargının bir kısmı ve ordudan aldığı öne sürülmüştü.

HÜKÜMETLE ANLAŞTI, EYLEM BİTTİ

Tahirül Kadri’nin Mayıs ayında yapılması beklenen ilk sivil iktidar değişimini sağlayacak seçimlere darbe vurmak için ülkeye döndüğü iddia edilmişti. Günlerdir İslamadab’da kurşun geçirmez bir aracın içinde etrafındaki taraftarlarıyla eylem yapan İmam Kadri dün taraftarlarına evlerine dönme çağrısı yaptı. Hükümetle anlaşmaya vardıklarını ve bunun seçim reformu için önemli bir zafer olduğunu söyleyen Kadri “Sizi tebrik ediyorum. Bugün Pakistan halkı için zafer günüdür. Buraya nasıl barışçıl bir şekilde geldiyseniz aynı şekilde evlerinize dönmelisiniz” dedi. Dün bir grup bakan ve koalisyon üyesi Kadri’yi kurşun geçirmez aracının içinde ziyaret edip görüşmüştü. Kadri, “Tebrikler, halkın sesi duyuldu. Zafer sonrasında burayı terkedeceğiz” dedi. Kadri, parlamentonun lağvedilip yerine geçici bir hükümetle özgür seçimler için reform yapılmasını talep ediyor. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com