Darüşşafaka Eğitim Kurumları Toplantısı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Toplantısı
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, ilköğretimden üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi için Afyonkarahisar'da sınav tanıtım toplantısı düzenledi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, ilköğretimden üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi için Afyonkarahisar'da sınav tanıtım toplantısı düzenledi.
İstanbul Maslak Kampusu'nda öğrencilere parasız İngilizce eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 2010 - 2011 eğitim ve öğretim yılı Darüşşafaka Giriş Sınavı öncesinde okul tanıtımı için Afyonkarahisar'a geldi. Maddi olanakları yetersiz yetenekli öğrencilere liseyi bitirinceye kadar parasız ve yatılı eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Afyonkarahisar Lisesi Konferans Salonu'nda bir toplantı gerçekleştirdi. Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Şube Müdürü Musa İçgez, ülkenin en eski sivil toplum kuruluşlarından olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın 1873 yılından bu yana babası hayatta olmayan, maddi olanaksızlık nedeniyle iyi eğitim olanağı bulamayan öğrencilere ilköğretim 4. sınıftan itibaren liseyi bitirinceye kadar burslu ve yatılı İngilizce eğitim verdiğini kaydetti.
70 İLDEN 850 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tapkan ise üniversiteyi kazanan öğrencilere Darüşşafaka Cemiyeti tarafından burs verildiğini söyledi. 2009-2010 eğitim öğretim yılında Türkiye genelinde 70 ilden 850 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Tapkan, öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra giyim, barınma, yemek, kitap ve sağlık gibi ihtiyaçlarının da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılandığını ifade etti. Tapkan, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda tam burslu ve yatılı eğitim alan 4 Afyonkarahisar'lı öğrencinin bulunduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com