Darüşşafaka'da İlköğretim'den Üniversiteye Ücretsiz Kolej Eğitimi

Darüşşafaka'da İlköğretim'den Üniversiteye Ücretsiz Kolej Eğitimi
İlköğretim'den Üniversiteye Ücretsiz Kolej Eğitimi sloganıyla öğrenci arayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları başvuru, sınav tanıtım toplantıları ve sınav ile ilgili tarih ve yer bilgilerini kamuoyuna duyurduğunu açıkladı.

İlköğretim'den Üniversiteye Ücretsiz Kolej Eğitimi sloganıyla öğrenci arayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları başvuru, sınav tanıtım toplantıları ve sınav ile ilgili tarih ve yer bilgilerini kamuoyuna duyurduğunu açıkladı.

İlköğretim'den Üniversiteye Ücretsiz Kolej Eğitimi sloganıyla öğrenci arayan Darüşşafaka Eğitim kurumları başvuru, sınav tanıtım toplantıları ve sınav ile ilgili tarih ve yer bilgilerini kamuoyuna duyurduğunu açıkladı.
Darüşşafaka yetkilileri; babasını kaybetmiş, maddi olanakları yetersiz olan çocuklara 1863 yılından bu yana kaliteli bir eğitim fırsatı sunarak, onların yaşamlarını değiştirdiğini belirttiler. Yetkililer ayrıca amaçlarının okumak isteyen ancak maddi olanağı bulunmayan çocukların okumasını sağlayarak eğitime destek vermek olduğunu belirttiler.Yetkililer, kurulduğu günden bugüne pek çok kişi ve kuruluşun verdiği desteklerle varlığını sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, elde ettiği gelir ile her yıl 800'ü aşkın öğrencinin tam burslu ve yatılı eğitimini karşıladığını da ifade ettiler.
'SINAV KAYIT İŞLEMLERİ'
Sınav kayıt işlmeri ise şöyle açıklandı; Kayıt başlangıcı 4 Ocak 2010, Sınav Tanıtım Toplantısı 6 Nisan 2010 İzmir Hasan Sağlam Öğretmenevi, Kayıt Bitimi 26 Mayıs 2010, Sınav Günü 30 Mayıs 2010, Sınav Saati 10.00, Sınav Yeri (İzmir İçin) Merkez Halitbey İ.Ö.O Tel: 0 (232) 262 47 22
'ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR'
Sınava girmek isteyen adaylarda aranan şartlar ise; T.C vatandaşı olması, Babasının hayatta olmaması, Ailesinin maddi durumunun öğrenimini sürdürmesine yeterli olmaması, Haziran 1999 sonrası doğmuş olması (Yaş düzeltmesi geçersizdir), 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında üçüncü sınıf öğrencisi olması, Sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulüne sakınca bulunmaması.
Yetkililer, yukarıdaki koşulların tümüne uyan öğrencilerin sınav kaydı için başvurabileceklerini belirttiler.
'ADAY KAYDI İÇİN GEREKLİ BELGELER'
Sınava girecek adaylardan ise şu belgeler istenecek; Adayın okumakta olduğu İlköğretim Okulu Müdürlüğü'nden alınacak ve 3. sınıf öğrencisi olduğunu kanıtlayan imzalı ve mühürlü belge.
(Okul karnesi kabul edilmez), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Vukuatlı aile nüfus kayıt örneği (Suret, fotokopi, muhtar belgesi, ölüm tutanağı kabul edilmez.), Yatılı okula kabulüne engel olmadığına ilişkin Hükümet Doktorluğu veya Sağlık Ocağı'ndan alınacak rapor, Adayın (4) adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafı ve başvuru formu isteneceğini ifade ettiler.
'SINAVLARIN YAPILACAĞI MERKEZLER'
Görevliler sınavların yapılacağı merkezleri ise şöyle açıkladılar; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'da düzenleneceğini belirttiler.
Yetkililer, sınavı kanan ve okula kayıt yaptırma hakkı kazanan adayların ayrıca kazandıkları okullarda sağlık kontrolünden geçirileceğini de belirttiler. Ayrıca, kayıt için istenen belgelerin dikkatle kontrol edildikten sonra Özel Darüşşafaka İlköğretim Okuluna eksiksiz olarak ulaştırılması gerektiğini yetkililer belirtti. Detaylı bilgi almak isteyen velilerin ve öğrencilerin http://www.darussafaka.org/v/1116 internet aderesinden veya 0212 276 50 20/485 nolu telefondan da gereken bilgilere ulaşabilecekleri de belirtildi.(M.AKSU)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com