Datça Yat Limanına İlk Kazma Vuruldu

Datça Yat Limanına İlk Kazma Vuruldu
Yıllardır yapılması beklenen 400 yat kapasiteli Datça Yat Limanı’na ilk kazma nihayet vuruldu

Yıllardır yapılması beklenen 400 yat kapasiteli Datça Yat Limanı’na ilk kazma nihayet vuruldu.
Uzun yıllardır yapılması beklenen yat limanına inşaat yasağının 15 Ekim’de bitmesiyle birlikte ilk kepçe vuruldu. Sözleşmede 28 ay gibi bir sürede bitirilmesi beklenen 400 yat kapasiteli yat limanı 18 ay gibi kısa bir sürede hizmete başlayacağı iddia edilirken ihaleyi alan firma çeşitli engellerle karşılaştı. İş makinelerinin bir kısmını Datça’ya getiren Datça Marina Turizm Ticaret A.Ş firması yat limanı olarak belirlenen Azganlı Koyuna giden kısa yolun özel mülk olmasından dolayı ve mülk sahibinin araziyi kapatması sonucu makinesinin birini şantiyeye götüremedi.
Birçok zorluklarla bir kepçe ve bir kaç tane kamyonunu şantiye alanına götüren firma kaya delici ve kepçe olarak kullanılan makinesini şantiye alanına sokmak için alternatif yollar aramaya başladı. Uzun süredir Azganlı Koyuna giden yol özel mülk olmasından dolayı demir kapı yapılarak kilitlendi. Alternatif yolun dar olmasından dolayı iş makinelerinin geçmesi zor olduğunu belirten iş makinesi operatörleri inşaat laanına ulaşmak için ciddi sıkıntı yaşadıklarını belirttiler.
Sorunun aşılması için belediye yetkilileriyle görüştüklerini ancak belediye başkanının ilçe dışında olması nedeniyle Başkanın gelmesini beklediklerini belirten firma yetkilileri bir an önce inşaata başlayıp projeyi tamamlamayı hedeflediklerini belirttiler.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com