Daum Almanya Maçı İçin Ne Dedi?

Daum Almanya Maçı İçin Ne Dedi?
Fenerbahçe'nin eski hocası Christoph Daum, Türkiye'nin mağlubiyetini disipline bağladı...

Berlin'de maçı izleyen Christoph Daum ve yardımcısı Ayhan Tumani 90 dakika ile ilgili görüşlerini AKŞAM'la paylaştı: Türkiye ilk yarıdaki disiplini 2. devre kaybetti. Çok basit, kolay hatalar yaptı. Volkan'ın da ciddi hatası var. Böyle hataları Almanya'ya karşı yaparsan affetmezler. Çünkü kalitesi çok yüksek oyuncular.

HALİL'DEN SONRA DÜZEN BOZULDU
Disipline bakınca Almanya üstündü. Hiç çizgilerini bozmadı. Türkiye 42. dakikaya kadar çok iyi, disiplinli oynadı. Hatta 2. yarının başında Halil'in yüzde 100 pozisyonu var. Ondan sonra takım düzeni bozuldu. Orada tecrübeli futbolcuların düzeni sağlaması lazım. Almanya ise birinci dakikadan son dakikaya kadar gayet sakin, düzeni bozmadan maçı bitirdi. 'Türkiye pozisyon yakaladı, hatalı pas oldu' diye Alman takımı hiç dağılmadı.

MESUT'LA GURUR DUYMAK LAZIM
Türkiye bu gruptan çıkar. Bir Türk, Almanya'nın golünü attı. Bu da güzel bir olay. Mesut'u tebrik etmek lazım. Mesut sürekli ıslıklandı. Ona yapılanlar çirkin. Olmaması gerekiyorrdu. Türkiye takımında 5 futbolcu Almanya doğumlu ama onları kimse ıslıklamadı. Mesut bir Türk ve Real Madrid'de oynuyor. Gurur duymak lazım. Baskı altında oynadı, zor başladı ve çalışarak performansını artırdı. Attığı gole sevinmeyerek de Türkiye'ye bağlılığını açık şekilde gösterdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com