Daum iddialı konuştu!

Daum iddialı konuştu!
Belçika'da FC Brügge'yi çalıştıran Christoph Daum, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Belçika ekibi FC Brügge ile başarılı bir sezon geçiren teknik direktör Christoph Daum, bundesliga ekibi Hannover ile karşılaşacağı UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi, bu maçın kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu belirtip, "Ben en iyisini yapmak için uğraş veririm. Zira ben verebileceğimden daha iyisini yapmak zorundayım" dedi.

Almanya, Avusturya ve Türkiye'de bir çok kupa ve lig şampiyonluklarına imza atan Christoph Daum, Alman Kicker dergisiyle yaptığı röportajında iddialı konuştu. Belçika ekibi FC Brügge ile başarılı bir sezon geçiren Christoph Daum, Bundesliga ekibi Hannover ile karşılaşacağı Avrupa Ligi Kupası öncesi, bu maçın kendisi için çok önemli bir yeri olduğunu belirtip "Ben en iyisini yapmak için uğraş veririm. Zira ben verebileceğimden daha iyisini yapmak zorundayım" dedi.

Hannover ile oynayacağı Avrupa Ligi karşılaşmasından futbolcularından, sınırlarını zorlamasını isteyen 58 yaşındaki ünlü Alman Hoca, FC Brügge antrenmanında futbolcuları maça hazırlarken "Onların motivasyonun yükseltirsem, takım başarılı olur." diye konuştu. Yıllardan beri birlikte çalıştığı ve eksikliığini hissettiği Roland Koch'un Beşiktaş antrenörü olmasıyla Christoph Daum'un Brügge'deki yardımcı antrenörlüğünü yapan Rudy Verkempinck(45), şunları söyledi: "Her antrenman Daum'la bize bir şeyler katıyor. Üç ay içinde çok şeyler öğrendim, Daum'la çalıştığım içinde çok mutluyum. Adeta o futbol elçiliği yapıyor. Antrenmanlarda her futbolcu oynayacakları gelecek maçtaki görevlerini hemen öğreniyor ve iyi biliyor". Teknik heyette bulunan toplam 9 kişi ile birlikte çalışan Daum'un bürosundaki duvardaki hatırlama tahtasına ise "Disiplin başarıyı getirir. Başarı ise disiplini bozar" yazısı dikkat çekiyor.

"HABERSİZ FUTBOLCUYU SATTILAR"

Transfer edilecek futbolcu konusunda yöneticilerin kendisine fikir sorulmadığı ifade edilen yorumlarda "Hatta takımın yıldız oyuncusu Dirar Nabil 7,5 milyon euro'ya AS Monaco'ya gitmesi onu çok şaşırtıp çok üzdü" denildi. Daum'un bu transfer sonrası "hayal kırıklığna uğradım. Özellikle bir antrenör böyle şeyleri hiç yaşamak istemez. Fakat kulübün maddi durumunu düşünen yönetecileride haklı görüyorum. Fakat en azından önceden bilgi alışverişi yapılabilirdi" dediği ifade edildi. Her gittiği ülke ve kentlerde orasını iyi tanımak için çalıştığını vurgulayan "Kent içinde yaşan insanları ve kültürleri tanımak için zaman zaman yürüyüş. Zaman zamanda bisikletle dolaşıyorum. Bu bana huzur ve mutluluk veriyor" dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com