Davutoğlu bu soruya yanıt veremedi!

Davutoğlu bu soruya yanıt veremedi!
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Erdoğan'ın resmi ziyaretini reddeden ülkelerin isimlerini vermekten kaçındı.

CHP’li Öztürk, Başbakan Erdoğan’a resmi ziyaretini reddeden ülkelerin açıklanmasını istedi. Dışişleri Bakanı Davutoğlu ise Erdoğan’ın resmi ziyaretini reddeden ülkelerin isimlerini vermekten kaçındı. Öztürk, ” Başbakanın itibarı sarsılmasın diye bakan bu ülkelerin isimlerini saklamaktadır.” dedi.

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, 2007 yılından bu zamana kadar geçen süre içinde Başbakan Erdoğan’ın hangi ülkelere resmi ziyaret talebinde bulunduğunu, bu ülkelerden hangileri ziyareti kabul etmediğini, hangilerinin başbakan veya cumhurbaşkanı düzeyinde görüşme gerçekleştirdiğini ve görüşmenin gerçekleşmediği ülkelerde hangi düzeyde yetkililer ile görüşüldüğünü sormuştu.

O SORULARA YANIT YOK

CHP’li Ali Rıza Öztürk’ün sorularına yanıt veren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, diplomatik teamüller çerçevesinde, ziyaretler resmi davet üzerine gerçekleştirildiğini, Başbakan Erdoğan’ın 2007-2013 tarihleri arasında 152 adet ikili, 21 adet çok taraflı olmak üzere toplam 173 resmi ziyaret gerçekleştirildiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın genel olarak ziyaret ettiği ülkelerde karşıtlarının yanı sıra devlet başkanları ile de görüşüldüğünü bildirdi.

ERDOĞAN’I REDDEDEN ÜLKELER GİZLENDİ

CHP’li Öztürk, Bakan Davutoğlu’ndan gelen yanıtta sadece ülke sayısı verildiğini, ülke isimlerinin ve daveti reddeden ülkelerin hangileri olduğu sorularına yanıt verilmeyişini SÖZCÜ‘ye değerlendirerek, ” Başbakanın resmi ziyaret etmek istediği ülkelerin hangilerinden red yanıtı alındığının cevabı verilmediğine göre, demek ki Başbakanın ziyaret talebini reddeden ülkeler gizlenmektedir. Dünya lideri!! Başbakanın itibarı sarsılmasın diye böyle bir yola başvurulmuştur. İsmi açıklanmayan hangi ülkeler başbakanı veto etmiştir ki, isimlerini sorduğum halde yanıt verilmemiştir” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com