Davutoğlu da salonu terk etti!

Davutoğlu da salonu terk etti!
Egemen Bağış'ın salonu terk etmesinin ardından benzer bir haraket de New York'da bulunan Davutoğlu'ndan geldi...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, New York'ta düzenlenen Uluslararası Mücadele Sempozyumu'nda Daniel Ayalon'un katılımcılara hitap etmeye hazırlanırken salonu terk ettiği bildirildi.

İsrailli medya, Ayalon'un 2010 yılında dönemin Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisini alçak koltuğa oturarak Ankara'yı "bilinçli bir aşağılama" hareketi olarak değerlendirilen tavrıyla ikili ilişkilerde kriz yarattığını anımsattı.

Yedioth Ahronoth bu konudaki haberinde "Ancak, Türk Dışişleri Bakanı'nın, İsrailli konuşmacının kimliğine bakmadan ayrılmış olması ihtimali de var çünkü Türk diplomatları, genelde İsrailli diplomatların uluslar arası toplantılarda konuşmalarından hemen öncesi ayrılıyorlar" denildi.

Habere göre, konuşması sırasında İran'ı "uluslararası bir terör merkezi" olarak niteleyen Ayalon, Davutoğlu'nun tavrını değerlendirirken, "Tüm NATO üyelerinin İsrail ile işbirliğini yapmayı uygun görmemesinden üzüntü duyduğunu söyledi" diye yazıldı.

Bu arada, aynı haberde ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile Davutoğlu arasındaki "yakın bir kaynağa" dayanarak Clinton'un görüşme Türkiye ile İsrail arasındaki çatlağı onarmaya çalıştığı belirtilerek, "Clinton, İsrail ve Türkiye'nin, o kadar önemli olan aralarındaki ilişkiyi onarma yolunu bulduklarını görmek istiyor" ifadesi kullanıldı.

Haberde, "Diğer bir üst düzey Amerikan kaynağı da, Clinton'un Davutoğlu'na, 'Ortadoğu, daha çok bölgesel gerginliklere hiç ihtiyaç duymadığı bir dönemdedir' dediği" belirtildi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com