Davutoğlu’na suç duyurusu

Davutoğlu’na suç duyurusu
Davutoğlu'nun seçim sürecinde devletin imkanlarını kullanarak siyaset yaptığını kaydeden Atilla Kart, Davutoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Atilla Kart, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun kamu bütçesini, öğrencilerin- okulların zamanını talan ettirdiğini ve bu yollarla seçim suçu işlediğinin altını çizerek, Davutoğlu ve alet olan yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’li Atilla Kart, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, devletin imkanları ile siyaset yaptığını, buna tenezzül ettiğini kaydetti., CHP’li Kart, Konya’da 15-18 yaşındaki çocukların, öğrencilerin ellerine siyasi pankartların tutuşturulduğunu, okul müdürlerinin kanunsuz emir ve talimatlarla baskı altına alındığını ve konu ile ilgili suç işleyenler hakkında hukuki işlem başlatılmasını istedi.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile İl Milli Eğitim Müdürü ve AKP yöneticileri ile ilgili görevi kötüye kullanma suretiyle, haksız oy teminine yol açmak ve böylece 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun 138, 152, 155 ve 156. maddelerine muhalefet ettikleri gerekçesiyle Konya Cumhuriyet Başsavcılığına 8 Nisan 2014 tarihinde suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

SEÇİM SUÇU İŞLEMEYİ İTİYAD EDİNEN AKP ZİHNİYETİ

Kart konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ” Devlet nüfuzuyla her dönem pervasız ve cüretkar bir şekilde seçim suçu işlemeyi itiyad edinen ve bu yolla toplumda ayrışmaya yol açan AKP zihniyetine karşı; her şart altında mücadele edilmesi gerektiği düşüncesiyle, iş bu suç duyurusunun yapıldığını ve bu duyurunun takipçisi olacağız” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com