Davutoğlu'ndan İsrail'e özür göndermesi!

Davutoğlu'ndan İsrail'e özür göndermesi!
Ahmet Davutoğlu, İsrail'in özür dilememekteki kararlılığına ilişkin bir değerlendirmede bulundu...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in BM Güvenlik Konseyi Başkanlık açıklamasındaki adımları yerine getirmemesi durumunda iki ülke arasında normalleşme düşünülemeyeceğini söyleyerek, ilişkilerin durmuş haliyle devam etmeyeceğini, daha da geriye gideceğini söyledi.

"BU DOSYA KAPATILAMAZ"
Davutoğlu, Güney Afrika ziyareti çerçevesinde AA ve TRT'nin sorusu üzerine, Mavi Marmara saldırısıyla ilgili yakında yayınlanması beklenen Palmer
Raporu'na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ahmet Davutoğlu, Palmer raporunda Mavi Marmara saldırısıyla ilgili yanlış kanaatlerin gündeme gelmesi durumunda bu kanaatleri uluslararası hukuka
açacaklarını belirterek, "Yani bir rapor üzerine bu dosya kapatılacak değil" diye konuştu.

"POZİSYON O GÜN NEYSE, BUGÜNDE AYNI"
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, raporun nasıl çıkacağının henüz net olmadığını hatırlatarak, müzakerelerin hala sürdüğünü kaydetti. Davutoğlu, Türkiye'nin pozisyonunun Mavi Marmara saldırısının olduğu gün neyse şimdi de o olduğunu belirterek, BM Güvenlik Konseyinin başkanlık açıklamasında yer alan adımların atılmasını istediklerini kaydetti.

Ahmet Davutoğlu şöyle konuştu: "Eğer bu adımlar atılmazsa normalleşme düşünülemez. Ama şu andaki durumda sürdürülmez. Sayın Başbakan, başka planlarımız var derken de bunu demek istedi. Yani İsrail şunu da düşünmemeli; Palmer Raporu açıklanacak ve şu andak ilişkilerin durmuş hali devam edecek. Hayır hayır, durmuş haliyle devam etmez. Daha da geriye gider."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com