Davutoğlu'ndan mültecilere sert uyarı

Davutoğlu'ndan mültecilere sert uyarı
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye Ulusal Konseyi (SUK) heyeti ile yaptığı görüşmede, Suriyelilerin kaldığı kamplarda yaşanan olayların kabul edilemez olduğunu belirterek, bunun tekrarını istemediklerini söyledi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bakanlıkta bir araya geldiği SUK Başkanı Abdülbasid Seyda ve beraberindeki heyetle Suriye'de sahadaki mevcut durumu ele aldı ve geçiş sürecine ilişkin istişarelerde bulundu.

Davutoğlu, görüşmede Suriye'de mezhep kavgası ya da iç savaşa karşı uyarıda bulunurken, ''Her ne olursa olsun Suriye'de bir mezhep savaşına izin verilmemeli'' dedi.
    
''Olayların tekrarını istemiyoruz''
    
Kamplarda meydana gelen son gelişmelere ilişkin olarak ise Davutoğlu, yaşananların kabul edilemez olduğunu, bunun kamplardaki küçük bir grubun işi olduğuna inandıklarını belirtti.

Davutoğlu, ''olayların tekrarını istemediklerini'' söyledi.

SUK heyeti ise kamplarda yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmediklerini, Türk Hükümeti'nin bugüne kadarki evsahipliğine müteşekkir olduklarını belirtti.

SUK Başkanı Seyda, Davutoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra olayların münferit olduğunu, Suriyelilerin tamamına mal edilmemesi gerektiğini söylemiş ve sorumsuz hareketleri kınadıklarını belirtmişti.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com