Davutoğlu'ndan Suriye ile savaş sinyali

Davutoğlu'ndan Suriye ile savaş sinyali
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BBC'ye verdiği röportajda, Suriye'de güvenli bölge oluşturulması için savaş riskinin göze alınabileceğini ima etti.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BBC'ye verdiği röportajda, Suriye'de güvenli bölge oluşturulması için savaş riskinin göze alınabileceğini ima etti.
 
Davutoğlu, Türkiye'nin New York'taki Başkonsolosluk binasında gerçekleştirilen röportajda, Suriye kaynaklı mülteci krizinin giderek büyümesinden ötürü bu ülkede bir an önce güvenli bölge kurulması için adım atılması gerektiğini belirtti.
 
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bunun için Suriye'ye asker gönderilmesinin Esad rejimi tarafından savaş nedeni olarak kabul edilebileceğinin hatırlatılması üzerine ise şöyle konuştu:
 
"Eğer doğru zamanda doğru önlemleri alıp, doğru adımları atmazsanız gelecekte daha büyük risklerle karşı karşıya kalırsınız. Ne yazık ki uluslararası toplum bu krizin başlangıç aşamasında net bir mesaj verip sert bir duruş sergileyemedi. Bu nedenle de Suriye'deki rejim daha fazla saldırı düzenleyecek güveni kendinde buldu."
 
Davutoğlu, "Ve eğer bugün bu saldırılardan kaçan kadınlar ve çocuklar için bazı kararlar vermezseniz, gelecekte çok daha büyük risklerle karşı karşıya kalacağız'' diye konuştu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com