Davutoğlu’nun gözyaşları

Davutoğlu’nun gözyaşları
Arap Birliği üye ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla Gazze'deki Şifa Hastanesi'ni ziyaret eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, yaralı Filistinlileri görünce gözyaşlarını tutamadı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ve Arap Birliği üye ülkelerinin dışişleri bakanları, İsrail saldırılarında yaralanan çok sayıda Filistinlinin tedavi gördüğü Şifa Hastanesi'ne geldi.
 
Eşi Sare Davutoğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da yer aldığı ziyarette Davutoğlu, İsrail saldırısında yakınlarını kaybeden bazı Filistinlilerle bir araya geldi.
 
Başsağlığı dileklerini ileten Davutoğlu'nun, Filistinlilerle kucaklaşırken, gözyaşlarına hakim olamadı. Davutoğlu'nun hıçkırarak ağlaması, etrafındaki insanları da duygulandırdı.
 
Heyetin hastane ziyareti sırasında, İsrail'in savaş uçaklarıyla saldırısında yaralılar hastaneye getirilmeye devam etti.
 
Davutoğlu, yaralı Filistinlileri görünce gözyaşlarına hakim olamadı.
 
ED-DELU AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ
 
Davutoğlu, Gazze'deki temasları kapsamında İsrail uçaklarının vurduğu Ed-Delu ailesinin yakınlarını da ziyaret ederek, saldırıdan sağ kurtulan ailenin tek ferdi Cemal Delu'ya Türkiye halkının ve hükümetinin taziyelerini iletti.
 
Ahmet Davutoğlu, Cemal Delu ile yaptığı sohbette, ''Sizin yaranız, 75 milyon Türkiye'nin yarasıdır. Biz sizi terk etmeyeceğiz. Özgürlüğüne ulaşıncaya dek Filistin halkının yanında olacağız'' dedi.
 
Cemal Delu ise Davutoğlu'nun Gazze ziyaretinden mutlu olduğunu belirterek, Türkiye'nin bu yöndeki çabalarını ''bir şeref olarak kabul ettiklerini'' söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com