Davutoğlu’nun kirası 49 bin lira!

Davutoğlu’nun kirası 49 bin lira!
Bakan Davutoğlu’nun bakanlık bütçesinden karşılanan konutunun aylık kirasının 49 bin lira olduğu ortaya çıktı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, bakanlık bütçesinden ödenen kirasının 49 bin TL olduğu açıklandı.
 
Sözcü’de yer alan habere göre, CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, TC. Dışişleri Bakanlığı’na “Dışişleri Bakanlığı konutunda kim ikamet etmektedir? Dışişleri Bakanı ikamet etmiyor ise Dışişleri Bakanı nerede ikamet etmektedir? Bu konutların kira bedeli nedir?” diye sordu.
 
Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Süleyman Gökçe, CHP Milletvekili Tanal’ın bilgi edinme başvurusuna yanıt verdi.
 
Dışişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Süleyman Gökçe imzasıyla Dışişleri Bakanlığı konutu hakkındaki bilgi edinme talebine ilişkin hazırlanan notta, 2007 yılından bugüne kadar Dışişleri Bakanlığı konutunda Cumhurbaşkanı’nın ikamet etmektedir. Söz konusu konut 3 Temmuz 2009 tarihinde yapılan bir protokol ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine devredilmiştir” denildi.
 
AYLIK KİRASI 49 BİN TL
 
Dışişleri Bakanı için 15 Temmuz 2009 tarihlerinde mülkiyeti Ayşe Hattat’a ait olan bir konutun kiralandığı ifade edilen notta, “Aylık kirası 49 bin 151,39 TL olup bakanlığımız bütçesinden karşılanmaktadır. 2 bin 500 metrekare kullanım alanlı olup, diğer ülkelerde olduğu gibi temsil, ağırlama ve resmi amaçlarla düzenlenecek etkinlikler için devlet geleneğine uygun ve Türkiye’yi temsil vasfına sahip bir mekan olarak kullanılmaktadır” ifadesi yer aldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com