Dayakçı Koca Felç Olunca...

Dayakçı Koca Felç Olunca...
Sivas'ta bir kadın, şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldığı kocası felç olunca yeniden nikah kıydı...

Sivas'ta yaşayan 36 yaşındaki Erdal Duran, 2007 yılında, 10 yıllık karısı 31 yaşındaki Ebru Duran ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldı. Fakat eski eşi felç geçirerek yatağa düşen Ebru Duran, ayrıldığı eşiyle yeniden nikah kıydı.

KARISINI VE ÇOCUKLARINI DÖVÜYORDU
Kent merkezinde Gökçebostan Mahallesi'nde oturan Belediye temizlik işçisi Erdal Duran ile Ebru Duran 1997 yılında görücü usulü ile evlendi. Bu evlilikten 12 yaşındaki Yiğit Cem ve 10 yaşındaki Ulaş Can adlı iki çocukları bulunan çift şiddetli geçimsizlik yüzünden 2007 yılında boşandı. Kendisini ve çocuklarını sık sık döven eşinden ayrıldıktan sonra bir daha görüşmeyen Ebru Duran, çocuklarını da yanına aldıktan sonra bir evde yardımcı olarak çalışmaya başladı.

2009 yılında gelen bir telefonla, eski eşinin acil hastaneye kaldırdığını öğrenen Ebru Duran, hemen hastaneye koştu. Erdal Duran'ın epilepsi nöbeti geçirdiğini ve bu nedenle felç olduğunu öğrenen Ebru Duran, çalıştığı iş yerinden ayrılarak hastanede yatan eski eşine refakat etmeye başladı.

''ÇOCUKLARIMIN BABASI''
Beyninde oluşan ödem nedeniyle vücudunun yüzde 93 tutmayan SSK'dan malulen emekli edildi. Yatağa mahkum kalan eski eşini böyle bir durumda yalnız bırakmak istemeyen Ebru Duran, felçli eşiyle 2010 yılının ocak ayında tekrar nikahlandı.

Ebru Duran yaşananları şöyle anlattı: ''Boşandıktan sonra, bir öğretmenin evinde ev işlerine yardımcı olarak çalışmaya başladım. Eşim de gayet sağlıklı idi. 3 yıl ayrı kaldık. Bu sırada eşimin hastalandığını duydum. Hastaneye kaldırıldı. Epilepsi nöbetinden dolayı beyninde ödem oluşmuş. Ağır bir ameliyat sonrası vücudunun yüzde 93'ü felç oldu. Ben eşimi bu durumda bırakmamak için tekrar yanına döndüm. Onu bu şekilde dışarı atmak bana bir şey kazandırmazdı. Çünkü sonuçta benim 2 çocuğumun babası. Ona bakmanın benim için bir zorluğu yok. Gücümün yetiği yere kadar ben ona bakacağım. Çocuklarım okuduğu için maddi açıdan biraz zorluk çekiyorum.''

''SAKSIDAKİ ÇİÇEK GİBİ''
Eski eşiyle yeniden evlenme konusunda tereddüt yaşamadığını da belirten Ebru Duran şöyle devam etti: ''Eşimi en son yoğun bakımda o yatakta öyle cansız bir şekilde yatarken görünce düşündüm. 'Acaba aynı durumda ben olsam ne yapardı?' diye. Bir de sonuçta 2 çocuğumun babası, onu böyle bırakamazdım. Çocuklarım babaları ile yaşasın diye mahkeme kararı ile vasilik alarak tekrar nikah yaptık. Ona çok iyi bir şekilde bakıyorum. Saksıdaki bir çiçeğe su verirseniz yaşar. Eşim de şimdi öyle yaşıyor.'' dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com