"Dayakçı polisi kaçırdılar" iddiası

"Dayakçı polisi kaçırdılar" iddiası
Ankara'daki Hopa protestosunda polisler tarafından kalçası kırılan Dilşat Aktaş, kendisini darp eden polisi 427 gün sonra başka bir eylemde teşhis etti. Ancak polis, görevli güvenlik şube amirleri tarafından "kaçırıldı".
AKP Ankara İl Başkanlığı önündeki Hopa protestosunda polisler tarafından dövülerek kalça kemiği kırılan Halkevleri MYK üyesi Dilşat Aktaş, kendisini darp eden polislerden birini, tam 427 gün sonra aynı yerde yapılan bir eylemde görerek teşhis etti. Ancak görevli güvenlik şube amirleri, “dayakçı” sivil polisi olay yerinden hızla “kaçırdı”. Aktaş olayı Cumhuriyet’e şöyle anlattı:
 
“Beni döven polisleri henüz savcılıkta teşhis edemediğim için eylemlerdeki polislere bakıyorum. Bugün de daha dikkatli baktım. Hatta polislere de bunu söyledim. Tam bu anda, panzerin arkasında iki kameraman polis olduğunu fark ettim. Bunlardan biri, kalça kemiğimin kırılması olayını yakından çeken ve aynı zamanda yüzüme vuran polisti. Hemen orada bulunan Emniyet görevlilerinden bu kişinin yakalanmasını istedim. Ancak görevliler, hemen o sivil polisi buradan kaçırdı, sakladılar, korudular. Daha sonra görevlilerin yanına gittim, ‘Vekilin oğlu olunca, 4 saatte teşhis işlemi yapıyorsunuz. Şimdi ben teşhis ettiğim halde neden gereğini yapmıyorsunuz’ diye sordum. Polisler ise ‘İki olayı birbirine karıştırmayın’ dediler. "
 
Aktaş’ın avukatı Deniz Özbilgin 155 Polis İmdat Hattı’na iki kez ihbarda bulunduğunu ancak güvenlik amirlerinin devreye girmesiyle işlem yapılmasının önünün kesildiğini söyledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com